«Через 3 роки я можу вигнати тебе з дому!» – лист мами до доньки-підлітка

Пост, який прогримів на весь інтернет. Автор, мати дівчинки-підлітка Дарини Королькової, вирішила «розставити всі крапки над i», заздалегідь окреслити дочки свою позицію з приводу її дорослішання і подальшого самостійного життя. Орфографія збережена.

Нам, батькам, так природно опікати своїх дітей, оберігати від складнощів – ще встигнуть з ними зіткнутися, думаємо ми і не хочемо лякати завчасно «принадами» реальності.

Хоча деякі мами і тата вважають за краще виробляти у своїх чад імунітет ще до вступу у доросле життя і починають «називати речі своїми іменами», коли чадо ще осягає важкий підлітковий вік. Чи не знаємо, до якого таборі ви приєднається. І якщо, на ваш погляд, мають рацію другі батьки, ви напевно знайдете потрібними поради в досить жорсткому листі, яке мама і блогер Дарина Королькова написала своєї дочки-підлітка.

1.Через 3 роки я можу вигнати тебе з дому.

Страшно звучить, так? Але тим не менше. У 18 у тебе буде 2 варіанти дій: ти вступаєш до ВНЗ, і я тебе підтримую, як можу, до закінчення, або до знаходження роботи. Або ти кладеш на ВНЗ болт (і я ніколи не засуджу тебе за це) і йдеш працювати. І забезпечуєш свої потреби сама. Утримувати дівчинку, яка не вчиться більше 18 років від роду я не буду, тому що я вважаю це неправильним.

У тебе є 3 роки, щоб вибрати … Так, ми вже придумали перепланування квартири. У твоїй кімнаті буде наша спальня.

2. Ти прекрасна. Ти красива. Ти дуже розумна. Ти набагато краща, ніж я. Ти чудова.

Я знаю тебе 15 років, і ти набагато краща, ніж я могла собі уявити в найсміливіших мріях. Якщо хтось цього не розуміє, це його проблеми. Ну, і ще трохи татові, але він-то спритно зі сходів спускає, тут я не турбуюся.

3. Я тобі не приклад.

Ти зовсім інша, окрема особистість, ти не повинна любити те, що люблю я, ти маєш повне право зневажати мої авторитети і класти болт на мої цінності. Один нюанс: нести відповідальність за свій вибір ти теж будеш сама.

4. Ти вільна. Я нічого від тебе не чекаю.

Ти можеш піти в двірники, манікюрниці, слюсарі, токарі, домогосподарки, бізнес-аналітики, офіс-менеджери і стати касиром в Ашані. Я не вважаю за можливе втручатися в твій вибір життєвого шляху. Але не забувай перечитувати перший пункт.

5. Ти не повинна мені нічого. Я ростила тебе не в борг.

Я не чекаю склянки води, хай їй грець, я не розраховую, що ти забезпечиш мені безбідну старість, я не марю твоїми Нобелівку. Ти маєш право вибрати те, що для тебе важливо і цінно. Або пустити все на самоплив. Це твоє життя і твій вибір.

6. У тебе є дім.

Що б не трапилося в твоєму житті, я буду поруч, якщо тобі це потрібно. Я підтримаю і пошкодую, я поспівчуваю і спробую допомогти, якщо ти попросиш. Але я не буду втручатися мимовільно.

7. У мене своє життя.

Я не зобов’язана допомагати по свистку, кидати свої справи заради тебе. жертвувати своїм комфортом заради твого. Я МОЖУ. Але я НЕ ПОВИННА.

8. У тебе своє життя.

За кого виходити заміж, народжувати чи дітей, чи ставати лесбіянкою ти завжди будеш вирішувати сама. Мої погляди, політичні пристрасті, життєві переконання не повинні ніяк на тебе впливати. Ти можеш чинити так, як велить тобі серце, совість і користь. Від цього ти не втратиш мене,  не перестанеш бути моєю дочкою, не станеш персоною нон-грата.

9. Ніхто не має наміру тобі шкодити.

Це непросто зрозуміти, але правда: всі думають тільки про себе. І я. Також. Будь-яка людина в будь-яких обставинах поводиться так, як вважає за потрібне. Ніхто (психічно здоровий) не погіршує своє життя свідомо. Він (або вона) діють так. як (з їхньої точки зору) буде краще їм. Не більше. Просто ваші картини світу не збігаються.

10. Світ несправедливий.

Немає гарантованих способів добитися успіху і гарантованих способів уникнути невдачі. Ти не контролюєш цей світ. Ти можеш робити все правильно і провалитися. Ти можеш порушувати геть усе і опинитися на коні. Єдине, про що ти повинна турбуватися – це про чесність. Не бреши собі. Вчися себе розуміти. Усвідомлювати свої справжні потреби і почуття. І думай, як тобі буде краще.

11. Твоє «добре» майже завжди означатиме чиєсь «погано».

Ти займеш чиєсь місце в інституті або біля каси. Ти будеш зустрічатися з чиємось коханням усього життя або сидіти на чиємусь улюбленому місці в кінотеатрі. Не турбуйся. Твоє «погано» завжди буде означати чиєсь «Добре», так що ви квити.

12. На 100% ти можеш вірити тільки собі.

Ні, навіть не мені, я ж не можу пролізти в твою голову. Ти обов’язково недоговориш чи приховаєш. Я знаю, я теж так роблю. У мене теж є мама. Тільки ти сама знаєш ВСЕ про себе. Тільки ти знаєш, на що здатна.

13. Не перекладай відповідальність.

За твоє життя з 18 років відповідаєш ти. Народжуй дітей, якщо зможеш виростити їх одна. Берися за проект, якщо витягнеш його без колег. Емігруй, якщо здатна виявитися одна в чужій країні. ОДНА. Якщо пощастить і будуть помічники, рідні, близькі – тобі буде легше. Але вони тобі НЕ ПОВИННІ. Не розраховуй.

14. Прораховуй. У кожної дії є наслідки.

Може бути, ти не передбачаєш все. Але пробуй прорахувати максимум. Чим краще ти собі уявляєш варіанти – тим розумніша твоя поведінка.

15. Не слухай мене.

Я накатала 14 пунктів, які, на мій погляд, зроблять твоє життя кращим мого. Але ти – не я (і про це, до речі, був окремий пункт). Не порівнюй. Не рівняйся. Іди і живи. Я народила тебе не для того, щоб ти була моєю дочкою. Я хотіла випустити в світ людину, яка жила в ньому своє власне життя. Іди і живи її.

15а. Тільки потім не скаржся.

15б. І не відключавй телефон. Я хвилююся.

Цей лист – особиста точка зору конкретної мами, хоча вона на диво близька кожному з нас.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!