Ось як виглядають семернята, чиї батьки не послухали лікарів 20 років тому і вирішили їх народити

Лікарі були впевнені в тому, що чуда не станеться: при багатоплідній вагітності занадто багато ризиків. Але Боббі Маккой виносила семеро близнюків, народила і поставила на ноги всіх до одного, всупереч прогнозам. Перші у світі семернята, які подорослішали, в повному складі відзначили повноліття (21 рік) в листопаді 2018-го.

Кенні та Боббі Маккой. Вчені підрахували, що у Боббі Маккой було більше шансів загинути від падіння астероїда, ніж виносити й народити сімох діточок.

Батьки близнюків — звичайна американська сім’я. 27-річний Кенні та 29-річна Боббі Маккой вже виховували доньку Міккайлу, але захотіли ще дитину і зважилися на терапію. Під час лікування жінку попередили, що у неї може бути багатоплідна вагітність, і Боббі морально приготувалася, що, напевно, буде ще двоє дітей. Не вгадала.

Кенні згадує той день, коли він зателефонував дружині й запитав, що показало УЗД, чи буде у них дитина. Голос дружини був дивним, і Кенні почав допитуватися, скільки саме. Дружина відповіла: «Сім». З цього моменту всі їх думки були зайняті тим, як прогодувати та забезпечити всім необхідним таку кількість малюків.

Боббі зізнається, що завжди буде пам’ятати день, коли дізналася про семерняток: «Не було жодного “Вау, ура!”. Було багато сумнівів». Лікарі не знали, що робити, і наполягали на тому, щоб забрати кілька ембріонів і дати шанс хоча б комусь з дітей вижити. Майбутня мама навідріз відмовилася від такого варіанту, вирішивши, що буде народжувати сімох діток.

Подружжя Маккой на прес-конференції, яка відбулася через 2 дні після народження семернят, 21 листопада 1997 року.

Навіть при вагітності трійнею, за оцінками експертів, шанси народити здорову дитину (без неврологічних чи фізичних патологій) були 50 на 50. Майже половина багатоплідних вагітностей в той час закінчувалася викиднем.

За розвитком плодів спостерігали лікарі, які спеціалізувалися на складних випадках вагітності. До пізніх термінів вони були впевнені в тому, що ось зараз щось піде не так. Але такого не сталося. Майбутня мама добре почувалася, навіть попри те, що її живіт важив 9 кг.

Пологи проходили в медичному центрі штату Айова. В операційній зібралися 40 фахівців: перинатологи, неонатологи, терапевти-реаніматологи, медсестри, анестезіологи.

Малюки народилися на 9 тижнів раніше зазначеного терміну, але всі вижили: 4 хлопчики та 3 дівчинки. Боббі було зроблено кесарів розтин. Діти залишалися в лікарні під наглядом протягом приблизно 2 місяці.

Сестра Боббі тимчасово зупинила своє навчання в коледжі, щоб допомагати родині Маккой з дітьми.

Після того, як втомлену і шоковану маму виписали з лікарні додому, на неї звалилася серйозна робота. Кожного дня малюкам було потрібно 42 пляшки харчування і 52 памперси. Боббі розповіла, що на початку дуже допомагали рідні. Завжди був хтось, до кого вона могла звернутися.

Президент США Білл Клінтон особисто зателефонував і привітав родину. Від благодійників подружжя Маккой отримали запас підгузків на 2 роки, продукти, великий будинок і гарантію безкоштовного навчання в будь-якому коледжі Айови.

Президент Джордж Буш вітає 2 з 7 близнюків Маккой після прибуття в аеропорт Айови, 2002 рік.

Пару підтримували далеко не всі: на 10 доброзичливих листів вони отримували хоча б одне, в якому їх засуджували, звинувачували в експлуатації дітей та егоїстичної розтрати ресурсів світу на таку велику сім’ю. Чужі люди приходили до будинку і просили дати їм поняньчити дітей. У напруженій атмосфері, під прицілами камер журналістів, сім’я намагалася жити нормальним життям.

Двоє з близнюків народилися з церебральним паралічем, і протягом життя їм зробили кілька операцій, завдяки яким тепер вони можуть ходити без чужої допомоги. Одна з близнят, Алексіс, навіть брала участь в конкурсі краси для дітей з особливими потребами.

Перші роки родині допомагали волонтери й няньки. Згодом, коли батькам більше не потрібно було змінювати сотні підгузників, у них з’явився час. Боббі почала підробляти — спочатку в режимі часткової зайнятості. Кенні Маккой всі ці роки працював на заводі, який займається фарбуванням металевих конструкцій.

Тут близнюкам по 6 років: Джоел, Наталі, Алексіс, Келсі, Натан, Кеннет і Брендон. Найстарша дівчинка — Міккайла.

Коли діти підросли, у Боббі з’явилися помічники: «Дівчатка дуже допомагають на кухні. Вони люблять готувати, і в основному у них смачно виходить». Близнюки завжди були чимось зайняті — чи то миттям авта, згрібанням листя у дворі, підстриганням газону.

Коли дітям було по 10 років, сім’я потребувала приблизно по 4 буханки хліба, 11 л молока і 6 упаковок пластівців на тиждень. Боббі Маккой закуповує продукти оптом, щоб заощадити. Побут сім’ї з 10 осіб — нескінченна рутина. Тому зараз у сімейства Маккой є 2 духовки, 2 мікрохвильовки, по 2 посудомийні, пральні й сушильні машини та свій город на задньому дворі.

Близнюки виросли нерозпещеними та навченими працювати. Всі хлопці непогано вчилися в школі та займалися спортом. Келсі, Наталі, Алексіс, Натан і Джоел вчаться в Університеті Ганнібал-Лаґрандж, Кеннет — в коледжі.

Брендон вибрав собі кар’єру військового і збирається незабаром одружитися. Спеціалізація Келсі — зв’язки з громадськістю, Алексіс — дошкільна освіта, Наталі — спорт, а Джоела і Натана — комп’ютерні інформаційні системи. Кеннет отримає диплом в галузі будівництва.

Близнюки Маккой — випускники школи

Хто б міг подумати, що найбільша з цих дітей, які народилися на 9 тижнів раніше від терміну, важила 1,47 кг при народженні, а двоє не могли ходити без чужої допомоги.

Кенні й Боббі вирішили переїхати в меншу квартиру, а дім з сімома кімнатами, в якому виросли їхні діти, передати організації, яка допомагає молодим матерям.

Згодом ажіотаж навколо сім’ї Маккой затих, а журналісти перестали їх турбувати. Але в історії залишиться подвиг молодої та сміливої пари, яка не погодилася з медичними прогнозами, ставши батьками для 7 близнюків. І ми можемо лише здогадуватися, скільки безсонних ночей було у Боббі Маккой, скільки домашніх завдань вона перевірила і як примудрялася потішити кожну з дітей різдвяним подарунком.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!