Побільше спілкуйтеся і читайте разом з дитиною!

Побільше спілкуйтеся і читайте разом з дитиною!

Більшість педіатрів погоджується з тим, що почати читати дитині ніколи не рано. Але не можна обмежуватися тільки читанням: навіть проста розмова з дитиною допомагає йому розвиватися і звикати до ритмів і модуляцій людського голосу.

Нижче наведені 10 кроків, які ви можете зробити, щоб допомогти своїй дитині на шляху до досягнення грамотності:

1. Розмовляйте, читайте і співайте своїй дитині. Чим більше ви говорите безпосередньо з дитиною, тим краще це для його загального розвитку.

2. Почніть читати своїй дитині з раннього дитинства і робіть це якомога частіше. Навіть якщо ви думаєте, що дитина ще занадто мала, щоб зрозуміти, що ви йому читаєте, читання буде позитивно відбиватися на його розвитку, оскільки маленькі діти люблять слухати звуки голосу.

3. Розмовляйте зі своєю дитиною, коли купаєте її, міняєте її підгузник і одягаєте її. Таким чином, вони звикають до мови і звичайної розмовної мови.

4. Також як і читання, спів колискових пісень корисно для дитини. Так вони звикають до звукових форм і починають асоціювати мову і навчання з надійністю батьківських голосів.
5. Коли ви читаєте дитині, дозвольте йому самому перегортати сторінки – це створить у нього почуття участі, а також допоможе зрозуміти, що читати треба зліва направо.

6. Читайте часто, але не затягуйте процес читання надовго, тому що привернути їхню увагу в цьому віці дуже складно.

7. При читанні приковуйте їх увагу, показуючи кожне з дійових осіб і предметів на картинках.

8. Ведіть пальцем за словами, коли читаєте – це дозволить вашій дитині отримати уявлення про те, що таке порядок слів.

9. Коли вашій дитині буде 6 місяців, почніть знайомити його з простими, яскраво забарвленими ілюстрованими книгами, які зможуть зафіксувати їх увагу. Книги з рельєфними малюнками – просто ідеальний варіант, оскільки їх читання вимагає напруги органів дотику, надаючи тим самим більше досвіду і навичок.

10. Постарайтеся читати книги в віршованому розмірі. Діти добре реагують на рими, оскільки вони запам’ятовують їх і вслухаються в текст, чекаючи повторення слів.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!