Психологи розкрили секрет, як заспокоїти дитину, яка плаче, всього однією фразою

Народження дитини, напевно, найбільше щастя, яке може статися з дорослою людиною. Тримати своє чадо на руках, бачити як він або вона робить перші ще невпевнені кроки, як посміхається і сміється – радість, яка ні з чим не зрівняється.

Але як би цього не хотіли, дитина – це не тільки радість, це ще й великий клопіт. Причому стосується це не тільки того, чим нагодувати і як уберегти дитину від хвороб. Пов’язано це і тим, що дитина росте. У неї з’являється власний характер, почуття. Щось їй не подобається. Пік примх з приводу доводиться на п’ять-шість років.

Мама не дозволяє тупнути ніжкою в калюжу, тато не хоче на планшеті включити мультфільм і тоді дитина починає вередувати, закочувати істерику і голосно плакати. Часом заспокоїти «маленького тирана» буває дуже проблематично. Відчуваючи, свою ініціативу він тільки більше починає ридати і клянчити бажане.

Дитячі психологи в такому випадку рекомендують сказати малюкові тільки одну фразу. Точніше задати йому питання: «це велика, середня чи зовсім маленька проблема?». Дитина перестане вередувати і здивовано на вас подивиться.

Коли син або дочка придумає відповідь, то задайте малюку ще одне питання: «як ти думаєш, який вихід із цієї ситуації у нас може бути?» Для того, щоб відповісти на два простих питання, йому самому доведеться аналізувати ситуацію, шукати з неї вихід .

Навіщо це потрібно? Дитина з раннього віку почне самостійно приймати рішення, відокремлювати дріб’язкові проблеми від дійсно важливих. Звичайно ж, на перших порах малюк буде будь-яку заборону сприймати як «велику» і навіть «найбільшу» проблему.

Тому спочатку вам доведеться поступатися його капризам. Але, по крайній мірі, дитина перестане плакати і задумається. Згодом, під час аналізу проблем, ваш хлопчик чи дівчинка навчиться розставляти пріоритети у вирішенні власних проблем.

З огляду на, що зовсім скоро дитина піде в школу і у неї з’явиться відповідальність, дуже корисно навчити її аналізувати життєві ситуації. Так син або дочка самостійно визначить, що зробити уроки важливіше і пріоритетніше, ніж грати на гаджеті або дивитися на ньому мультфільми.

Таким чином, можна вбити двох зайців: по-перше, дитина навчиться шукати конструктивне рішення проблем сама. І, по-друге, малюк перестане вередувати.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!