Немає народу, який ставився б до дітей так само трепетно, як євреї.

Щастя і благополуччя підростаючого покоління перетворилися для них практично в національну ідею. Можливо, саме ці принципи виховання дітей в дорослому віці допомагають їм впевнено йти до мети і відчувати себе комфортно в житті.

1. Моя дитина – золото. Просто іноді робить дурниці.

Єврейська мама ніколи не скаже: «Ти поганий». Вона скаже: «Як такий хороший хлопчик міг зробити таку дурість?». Помилки і пустощі – нормально для дітей. Критика, як метод виховання дітей, не допомагає виправитися, а лише породжує комплекси. Тому запам’ятайте: дитина хороша, поганим може бути тільки вчинок. А знайти причини цього вчинку і виправити його наслідки – це і є виховання.

2. Дитині можна все, крім того, що їй не можна.

Єврейські мами поєднують два протилежних принципа виховання дітей: максимальну свободу і жорсткі вимоги.

Цей метод виховання відображає метафора – простора кімната з жорсткими стінами. Дитині дозволено багато чого, її не сварять через дрібниці, не “пиляють» за промахи і творчі пориви, на зразок малювання по шпалерах. Але є речі, які робити категорично не можна. Це стосується поваги до старших, навчання, здоров’я та інших важливих речей. Цих заборон трохи, але вони невблаганні.

3. Світ повинен знати, який прекрасна моя крихітка!

Потрібно знати, як правильно хвалити дитину. Заохочувати найменші успіхи, щоб стимулювати до нових досягнень. Це правило виховання – ефективний спосіб навчити дитину вірити в свої сили. Хвалити потрібно не тільки в бесіді з самою дитиною, а й в бесіді з друзями і знайомими. Дайте дитині «підслухати», як ви горді нею. І вона буде прагнути радувати вас ще більше.

4. Дитині не потрібно багато повторювати, вона повинна бачити перед собою приклад.

Відповідальність за свою поведінку – один з основних принципів виховання дітей в єврейських сім’ях. Дитині не потрібно багато повторювати, вона повинна бачити перед собою приклад. Будь-яке необережне слово або вчинок можуть перекреслити масу корисних виховних порад. Дитина бачить, що ви робите, навіть якщо її немає поруч.

5. Будь щасливою у своїй родині, щоб дитина була щаслива в своїй.

Всі основи виховання дітей ми виносимо з власних сімей. Дитина так само буде дивитися на батьків, і переносити їх спосіб життя в свою сім’ю. Хочете зробити його щасливим – навчіться жити щасливо самі. Будуйте сім’ю на любові і взаємоповазі. Нехай дитина бачить, що її мати і батько – перш за все щасливі чоловік і дружина, а потім вже батьки.

6. Батьківство – це наука. Вчися у знаючих.

Дітей в єврейських сім’ях з пелюшок виховують так, щоб вони могли стати хорошими батьками. Всі методи виховання закладаються в малюка вже в іграх і забавах. Сім’ю і батьківство їх вчать сприймати як щастя, а не як перешкоду і тягар.

Коли діти готові вступити в шлюб, їм так само допомагають зорієнтуватися в тонкощах сімейних відносин. «Чоловік», «дружина», «мама», «тато» – цьому вчаться, як найважливішій професії. Курси батьківства є при синагогах та єврейських школах.

7. Дитина має бути зайнятою. І в житті знадобиться, і на дурниці менше часу.

Навчанню приділяється величезна увага. Крім школи – заняття з репетитором, музика, мова. Знання – це ключ до життєвих досягнень. І при загальній розслабленості, тут єврейським дітям спуску не дають. Це одне з головних правил виховання в сім’ї, і діти звикають бути зайнятими з ранніх років. Це допомагає їм рости наполегливими, і наполегливо працювати над своїми мріями.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!