Часник – природний антибіотик

Часник – природний антибіотик

 

Часник – один з найбільш необхідних товарів в нашому житті. Він додає м’ясу і овочам незабутній смак і ніжний аромат, додає ту саму нотку вишуканості, за яку ми готові платити чималі гроші в ресторані. Однак ні для кого не секрет, що часник є ще й відмінним ліками, антибіотиком, створеним природою.

Склад і властивості часнику

У часнику містяться сполуки сірки, одне з них – алліцин. Саме він і відповідає за неприємний запах, який виникає, коли ми розчавлює або розжовувати часник, а також багато вітамінів і мікроелементів, необхідні для нормальної роботи нашого організму. Так, в часнику знаходиться марганець, селен, вітаміни В6 і С, клітковина, кальцій, мідь, калій, завдяки яким наше здоров’я зміцнюється. Перша причина, чому часник треба їсти кожен день, – це підтримка імунітету.

Вчені підтвердили, що ризик захворіти на ГРВІ зменшується на 60%, якщо вживати хоча б по зубчику в день. До того ж завдяки часнику імунітет краще працює, а значить, ми менше хворіємо. Звичайно, і серед експертів є ті, хто мало вірить в силу часнику, однак при застуді багато людей згадують про цей чудовий овоч.

Друга причина – зниження кров’яного тиску. Чотири зубчики часнику радять їсти на протязі двадцяти чотирьох тижнів, щоб знизити артеріальний тиск і забути про гіпертонію. Доведено, що часник бореться з високим тиском нітрохи не гірше лікарських препаратів.

Також необхідно приймати в їжу часник кожен день тим, у кого високий рівень «поганого» холестерину в крові. Щоб грунтовно поправити здоров’я, по чотири зубчики часнику варто вживати протягом восьми тижнів.

Ще часник бореться з розвитком деменції, хвороби Альцгеймера та іншими недугами, з якими часто стикаються люди похилого віку. Для спортсменів корисно з’їдати по зубчику часнику після важких фізичних тренувань, щоб прогнати втому.

Чоловікам слід вживати часник, щоб знизити ризик появи раку простати. Дослідження, які проводили китайські вчені, показали, що у тих чоловіків, які їдять часник, ризик захворіти на 50% менше, ніж у тих, хто нехтує суперкорисним овочем.

Протипоказання

Однак деяким людям варто бути з часником акуратніше. Наприклад, тим, у кого порушена згортання крові (так як через свіжий часник кровотечі можуть почастішати), або тим, хто страждає від проблем з травною системою. Якщо людина страждає від низького тиску, йому не варто вживати часник у великих кількостях.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!