Чим так корисні проростки льону?

Чим так корисні проростки льону?

Проростки льону мають цілу низку цінних властивостей, незамінних при гастроентерологічних захворюваннях, недарма їх іноді називають нашим персональним гастроентерологом.

Насіння льону, як і багатьох інших рослин, є джерелом масла, яке за своїми цілющими властивостями не має аналогів. Саме тому проростки льону вважаються виключно корисним натуральним препаратом для профілактики і лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, а також при алергіях, артритах і артрозах, захворюваннях серцево-судинної системи (ішемія і ін.), атеросклерозі, включаючи судини головного мозку. Проростки льону надають оздоровчий вплив на весь організм; особливо корисні вони при вагітності.

Як пророщувати насіння льону

Насіння льону пророщують відкритим способом, поміщаючи їх між шарами марлі або тканини з натуральної бавовни, які повинні бути постійно вологими. Проростання насіння відбувається нерівномірно, зазвичай перші паростки з’являються на другу добу після замочування.

Тоді всю порцію необхідно перекласти в банку і помістити в холодильник, де процес проростання триватиме, інакше проростки можуть «заплутатися» в марлі, що ускладнює процес їх збору. У цьому випадку насіння просто зіскрібають ложкою з марлі, але тоді пошкоджуються інші проростки, і подальше проростання може припинитися.

Рекомендації зі зберігання

Разова порція сухого насіння для пророщування становить не більше 2 столових ложок.
Приймати по 1 ч. ложці (10-15 г) вранці натщесерце перед сніданком.
Проростки можна зберігати в холодильнику до 5 діб, підтримуючи їх у вологому стані і щодня промиваючи проточною водою; якщо виникне необхідність в дезінфекції, то для неї використовують слабкий розчин марганцівки.

Для більш тривалого зберігання (протягом місяця) проростки можна змішати з медом у пропорції 1: 4 і тримати в холодильнику.
Якщо є проблеми з зубами і проростки важко ретельно розжувати, їх можна подрібнити, додавши м’якоть фруктів (наприклад, яблук) або овочів.

Насіння льону продаються в аптеці і цілком доступні за вартістю. 100 г насіння вистачить не менше ніж на 3 тижні, якщо вживати їх регулярно по 5 разів на тиждень.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!