Дуже корисний хліб із закваски!

Дуже корисний хліб із закваски!

Робиться домашній хліб дуже легко, головне закваску правильно зробити. Для закваски необхідно взяти жменю родзинок (замочити щоб набрякли) або винограду, подрібнити, просто пом’яти руками. Засипати в банку 1 л, додати 1 склянку теплої води, 1 ч. ложку цукру, 5 ст. ложок з гіркою борошна.

Як же приготувати хліб з закваски?
Закрити капроновою кришкою і поставити в тепле місце, на батарею, поки не заграє десь 2-3 дня (поставте банку в каструлю, а то кришку може зірвати і вона перевернеться).

Потім процідити через сито, родзинки викинути, закваску перелити знову в банку і додати 1 склянку теплої води, 1 ч. ложку цукру і 5 ст. ложок з гіркою борошна і поставити ще на добу в тепле місце.

Найважче зроблено, тепер ця закваска може жити до нескінченності, тільки потрібно раз в тиждень робити хліб або оживляти закваску. Отже якщо ми не робимо хліб, виливаємо закваску, залишаючи в банці 1-2 см рідини.

Тепер сюди додаємо 1 склянку теплої води, 1 ч. ложку цукру, 5 ст. ложок з гіркою борошна, залишаємо на 3 години при кімнатній температурі, після чого ставимо в холодильник. Зберігайте закваску в холодильнику!

Робимо хліб
Дістаємо закваску з холодильника заздалегідь за 2-3 години, щоб зігрілася, вона повинна бути вся в дрібних пухирчиках. Перед тим як замішувати тісто я включаю духовку на 100 градусів і ставлю форму для хліба (у мене скляна) грітися.
Замішуємо хліб: в миску наливаємо склянку теплої води, закваску (не забуваючи залишити 1-2 см рідини) по 1 ч. ложці солі і цукру, 2 ст. ложки олії і 16 ст. ложок з гіркою борошна (я беру 6 ст. ложок висівок або цільнозернового борошна).

Все ретельно перемішуємо і виливаємо в форму. Форму потрібно змастити, я ще кладу на дно папір для випічки. Форма у мене овальна 20 на 30 і виходить повна, якщо брати круглу то потрібно не менше 25 см в діаметрі. Отже виливаємо тісто в форму і затягуємо плівкою.

Ставимо в теплу духовку, зменшуємо вогонь до 50-60 градусів, і чекаємо поки не збільшиться в 3 рази, це займе 2-3 години. Знімаємо плівку і випікаємо протягом 1 год при 200 градусах.

У тісто можна додавати різну муку, трохи вівсяних пластівців і насіння, сухарики з хліба з насінням -виходить дуже смачно.

Корисні поради:
Висівки краще запарити окропом і почекати поки маса не стане теплою, тепер можна додавати закваску і все інше.
Замішувати можна і круте тісто вимішуючи руками і залишати підходити в закритій, вимкненій духовці на ніч. Хліб виходить дрібно-дірчастий, м’який.
Якщо ви дістали закваску з холодильника а вона рідкувата і не пузириться коли постоїть в теплому місці, тоді додайте в неї ще борошна, довівши до консистенції густої сметани.
Можна закваску з холодильника поставити в духовку при 50 градусах прямо в банку і вона дуже швидко буде готова до використання.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!