Хурма: користь чи шкода

Хурма: користь чи шкода

 

Вживаючи хурму, ми маємо можливість наситити організм корисними вітамінами та мінералами. Концентрація таких мікроелементів як каротин, магній та калій в хурмі дуже висока, та й кількість вітамінів А, С, і Р більша ніж в інших фруктах. Ще одним важливим аспектом є наявність в хурмі цукру: фруктози та глюкози, а за кількістю антиоксидантів хурма може позмагатись з рекордсменом в цьому плані – зеленим чаєм.

Корисні властивості хурми:
Йод, що міститься в хурмі, зведе до мінімуму можливість виникнення проблем з щитовидною залозою, і таке захворювання, як анемія безслідно зникне при регулярному вживанні хурми, оскільки в ній багато заліза.

Включивши у свій раціон цю корисну ягоду, ми допомагаємо внормалізувати роботу сечовивідних органів, завдяки чому позбавляємо свій організм від великої кількості шкідливих солей.
Хурма допоможе налагодити роботу травної системи, позбавить шлункових розладів. Адже пектин, що входить до вітамінного складу хурми, здатний за короткий термін справитися з діареєю.
Серцево-судинна система у відповідь на цей солоденький смаколик потішить безперебійною роботою, і це все завдяки моносахаридам, що містяться в хурмі.
Хурма містить немалу дозу бета-каротину, що дуже добре впливає на здоров’я очей.
Хурма має здатність захистити наш організм від кишкової палички та золотистого стафілококу.
Для тих, що надають перевагу сухофруктам: сушена хурма може значно допомогти під час лікування гіпертонії.
Корисна інформація для курців: регулярне вживання у раціон цього фрукта може значно скоротити вірогідність появи ракових клітин. Хоча, більш ефективно буде не думати про користь та шкоду хурми, а відмовитись від цієї шкідливої звички і перестати курити.
Незважаючи на виключну користь, хурма може бути й шкідливою.

Шкідливі властивості хурми:
Заподіяти шкоду вживання хурми може людям, що хворіють цукровим діабетом. В цьому випадку хурму можна дозволити собі лише виключних ситуаціях.
Не слід давати хурму дітям до трьох років. Цей фрукт містить таку речовину як танін. Вступаючи у взаємодію з шлунковим соком, він поступово перетворює вміст шлунку у в’язку та липку субстанцію, яка може утворити комок, який дитячий організм самостійно вивести не зможе.
Через цю ж речовину — танін, хурму не можна їсти людям, які щойно перенесли операцію на кишківник.
У деяких людей вживання хурми може викликати алергічну реакцію. Пов’язано це з високою чутливістю організму на йод, якого дуже багато в хурмі.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!