Корисні властивості буряків

Корисні властивості буряків

 

Буряк завезений з Візантії, ще за часів Київської Русі. У нашому кліматі цей овоч чудово прижився, і на сьогоднішній день це один з найбільш популярних компонентів наших страв. Буряк цінували як в античності, так і сучасності. Коренеплід має неповторний хімічний склад і смакові якості, не порівнянні ні з яким іншим продуктом. Буряк унікальний тим, що наявні в його складі елементи не руйнуються при тепловій кулінарній обробці і повністю зберігають свої властивості.

Користь буряка
За рахунок проносних властивостей овоч незамінний при хронічних запорах. Клітковина чудово очищає кишечник, допомагає вивести накопичені продукти обміну речовин. Органічні кислоти знищують гнильні бактерії, що сприяють виникненню закрепів.

Бетаїн в складі коренеплоду бореться зі зниженим тиском, попереджає стеатогепатоз печінки, сприяє правильному обміну жирів, запобігає розвитку раку. Цей елемент допомагає в боротьбі із зайвою вагою, з хворобами печінки.

Вітаміни групи В підсилюють імунітет, сприяють поліпшенню складу крові. Люди, які їдять буряк, мало хворіють на застуду та недокрів’я. Також в буряках є магній, який бореться з атеросклерозом, покращує настрій і підвищує життєвий тонус.

Бурякові амінокислоти хороші проти похмілля, надають знеболюючий ефект, покращують роботу сечостатевої системи. Інформація, що міститься в овочі фолієва кислота корисна вагітним, так як допомагає в формуванні нервової системи дитини.

Також в коренеплоді є йод у великих кількостях, що добре при атеросклерозі і при хворобах щитовидки. Ще овоч низькокалорійний, тому часто застосовується в дієтичному меню.

Обмеження у вживанні овоча
Буряк треба обмежити людям, що страждають на хронічні розлади шлунка, цукровий діабет, остеопороз, сечокам’яну хворобу. Це пов’язано з тим, що в овочі великий вміст цукру, а якщо його вживати у великих кількостях, то він зменшує засвоєння кальцію. Також при сечокам’яній хворобі щавлева кислота принесе тільки шкоду.

Народні способи лікування за допомогою буряка
При гіпертонії свіжий буряковий сік змішайте з 1 ч.л. меду і приймайте перед їжею в кількості 50 гр. Якщо ви страждаєте запорами, то вам допоможуть різноманітні страви з коренеплоду, буряковий відвар і сік. При хронічних запорах ставлять клізми з буряковим соком.

При нежиті настояний сік буряка капають в ніс по 2-3 краплі кожні 5-6 годин. При виразках і тріщинах кашку з овоча накладають на хворі місця, періодично змінюють пов’язку.

Квашений буряк допомагає впоратися з цингою, а маски з коренеплоду показані при підліткових прищах.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!