Починаємо ранок з кави: секрети приготування напою, що бадьорить

Починаємо ранок з кави: секрети приготування напою, що бадьорить

Якщо у вас все ніяк не виходить заварювати смачну і ароматну каву вдома в турці, значить ви не знаєте основних секретів приготування.

Найперше це те, що кава обов’язково повинна бути дрібного помолу. Найкраще підійдуть свіжомелені зерна, а в ідеалі – свіжообсмажені.

А друге – вода, яку ви будете наливати в турку повинна бути дуже холодною, практично крижаною.

І найголовніше – каву не можна кип’ятити!

Щоб отримати дуже смачний напій, краще купувати каву в зернах і змолоти її  перед приготуванням. Звичайно, можна купити вже відразу мелену, це набагато зручніше, але аромат буде не таким насиченим, а пінка буде не такою щільною і красивою.

На стандартну чашку йде дві чайних ложки кави. Якщо взяти 1 чайну ложку на 200 мл.води, кава у вас вийде слабкою і позбавленою смаку, а якщо більше 2-х ложок – буде дуже гіркою і вб’є всі смакові якості. Але це швидше за все справа смаку, тим більше що різні сорти і обсмажування дають різну ступінь міцності.

Традиційний спосіб заварювання кави в турці.

Якщо вам потрібен звичайний хороший напій, без всяких хитрощів, слідуємо за цим рецептом. У чисту турку насипаємо каву і заливаємо холодною водою. Вогонь повинен бути маленьким, максимум середній, доводимо напій до стану бульбашок у краю, потім вогонь ще зменшуємо і піднімаємо турку над плитою. Так потрібно зробити кілька разів. Чим більше разів ви це робите, тим міцнішою буде кава. Потім вимикаємо плиту, а турку залишаємо на кілька хвилин.

Кава по-східному.

Це теж дуже популярний рецепт. Для приготування такої кави вам знадобитися чайна ложка цукру. Наливаємо в турку приблизно 3/4 холодної води і додаємо туди цукор. Коли вода тільки починає закипати, засипаємо мелену каву і постійно помішуючи піднімаємо над плитою або робимо вогонь дуже слабким. Коли вже піднімається піна, потрібно залити в турку воду, що залишилася і знову підігріти до кипіння.

Наведені вище способи варіння – це традиційні рецепти, але кожен готує каву по-різному. Існує кави по-ірландськи, по-віденськи, по-французьки, по-італійськи, по-мексиканськи. Всі вони в основному розрізняються додаванням до вже готового напою певних компонентів, які надають йому чарівність і виражений смак.

 

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!