Що робити, якщо кімнатна рослина не цвіте?

Що робити, якщо кімнатна рослина не цвіте?

В домашніх умовах цвітуть не всі кімнатні рослини.

Але є велика група кімнатних рослин, які радують нас своїми прекрасними квітами в домашніх умовах. Серед них є як вимогливі рослини, так і не дуже вимогливі.

Тож, чому кімнатні рослини не квітнуть?

Недолік освітлення.

При цьому не обов’язково недолік прямих променів сонця (їх переносять не всі рослини). Відсутність яскравого розсіяного світла теж може стати причиною того, чому кімнатна рослина не цвіте. Практично всім квітучим кімнатним рослинам необхідне хороше освітлення. На північних вікнах і в напівтемній кімнаті цвітуть не багато з них. Зате при штучному освітленні (особливо при освітленні лампами денного світла), чудово цвітуть багато кімнатних рослин. При правильно організованому штучному освітленні, навіть в умовах абсолютної відсутності природного, рослини будуть добре рости, і можуть цвісти.

Тому, якщо кімнатна рослина не цвіте, необхідно, в першу чергу, звернути увагу на освітлення. При цьому довжина світлового дня має не менше значення — зазвичай не менше 10-12 годин.

Неправильно підібрана ґрунтова суміш. Перед застосуванням ґрунтової суміші необхідно обов’язково перевіряти рН ґрунту. Багато кімнатних рослин, посаджені в ґрунтову суміш з невідповідною кислотністю, або зовсім не будуть цвісти, або їх цвітіння буде млявим.

Неправильна пересадка.

При пересадці кімнатної рослини може бути багато порушень:

дуже тісний або надто просторий горщик;
пересадка рослини не підходящий час року, приміром, взимку або восени;
пошкодження коренів, навіть зовсім непомітні і незначні, особливо у кімнатних рослин, що розмножуються виключно діленням куща (наприклад, нефролепіс, спатифиллум).
Порушення харчування кімнатної рослини.

При цьому мається не увазі не тільки “голодування” рослини, якщо її не підгодовували та не пересаджували кілька років (або пересадили в родючий ґрунт), але і коли кімнатну рослину “перегодували” добривами і вже тим більше, якщо вони підібрані не правильно і мають високий вміст азоту.

Відсутність або порушення у кімнатної рослини періоду спокою.

Не всі, але багато кімнатних рослин потребують у періоді спокою, для того щоб взимку або навесні зацвісти. У цей період рослинам необхідне дуже обмежене, практично сухе утримання і досить прохолодні умови. Ступінь освітленості приміщення залежить від кожної конкретної рослини: одним потрібно затінене місце, іншим — достатньо освітлене. В рекомендаціях по догляду за кімнатною рослиною зазвичай уточнюється, чи потребує вона в обов’язковому періоді спокою.

Занадто сухе повітря.

При температурі вище 22 градусів кімнатна рослина потребує не тільки в періодичному обприскуванні, яке тимчасово її освіжає, але і в додатковому зволоженні повітря. Для цього горщик з рослиною ставлять на піддон з водою або мокрою галькою. Кімнатні рослини, які потребують в дуже вологому повітрі, при цьому ще і обприскують.

Ураження шкідниками.

Ця причина, по якій кімнатна рослина не цвіте, як не дивно, не найчастіша. Рослина може зацвісти, якщо вона не сильно уражена шкідником, але потім поступово почне втрачати і квітки, і бутони. Але при сильному ураженні, приміром, білокрилкою або трипсом, кімнатна рослина не тільки перестає рости і розвиватися, але і перестає зав’язувати бутони.

Існують і інші, менш часті причини, чому кімнатна рослина не цвіте: порушення поливу, неправильна обрізка і т. д. Іноді в рекомендаціях по догляду за кімнатними рослинами йдеться, що пересаджувати її треба через 2-3 роки, але при цьому кімнатна рослина цвіте тільки перший рік, а потім перестає цвісти. Причиною дуже часто буває залуження ґрунту, а не недолік харчування або тіснота горщика. Тобто за рік у ґрунті поступово відкладаються солі, в результаті рівень рН підвищується й кімнатна рослина перестає цвісти і може навіть захворіти. Тому, якщо рослину пересаджувати ще рано, слід перевірити рівень кислотності ґрунту та в разі необхідності підкислити її. Для цього роблять слабкий розчин лимонної кислоти і поливають їм кімнатну рослину або верхній шар землі замінюють верховим торфом або старою хвоєю.

При підгодівлі квітучих кімнатних рослин дуже важливо правильно підібрати добрива. Це, як правило, калійно-фосфорні добрива, в яких міститься велика кількість азоту.

Як же визначити точну причину з усіх перерахованих вище, чому кімнатна рослина не цвіте?

Може бути, що причина, і не одна. Діяти в такому випадку слід методом виключення — знаючи про те, які умови необхідні вашій кімнатній рослині, можна продумати, що саме їй могло не сподобатися у догляді, що вона відмовляється цвісти.

Будь-яке порушення у догляді зовсім не обов’язково позначиться на всій кімнатній рослині.

При сильному недоліку світла рослини можуть витягуватися стебла і дрібніти листя. Але буває і так, що для нормального росту освітлення достатньо, а для цвітіння — ні.

Те ж саме відноситься і до нестачі вологості повітря і поживних речовин.

Тому, насамперед, необхідно перевірити основні моменти:

світло
температуру
вологість
заповненість горщика корінням
кислотність ґрунту
наявність шкідників.
У разі, коли кімнатна рослина зовсім не цвіте, справа, як правило, тільки в причинах, перерахованих вище. Але якщо кімнатна рослина погано цвіте або просто втрачає квітки і бутони, причини можуть бути різні: недостатній або надмірний полив, полив рослини холодною водою, протяг, коливання температур, перестановка на нове місце, надлишок добрив, неправильна пересадка, ураження хворобами або напад шкідників і т. д.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!