ТОП-9 дивовижних захисних реакцій нашого організму

ТОП-9 дивовижних захисних реакцій нашого організму

До сих пір вчені не перестають дивуватися тому, наскільки складно влаштована робота людського організму. Ні за що не вгадаєш, які ще таємниці нам невідомі. А адже організм може розповісти навіть про характер. Крім того, він володіє справжньою системою захисту від небажаної інформації та негативних емоцій. Цікаво, як це? Ось сьогодні і з’ясуємо подробиці деяких реакцій, індивідуальних для кожного з нас.

чхання

Людський ніс – головне місце, яке дозволяє вірусам і бактеріям потрапити в наш організм з навколишнього середовища. Крім забрудненого повітря, у нас є віруси, і просто пил. Ось з метою позбавити організм від потрапляючих частинок, і відбувається чхання.

гикавка

Всі знають, що найчастіше гикавку провокує швидкий прийом їжі і переохолодження. У подібних випадках дуже швидко відбувається роздратування блукаючого нерва. Він, в свою чергу, задіює нервову систему і починається скорочення діафрагми. Так з’являється гикавка. Безумовно, стан неприємний, але нічого страшного в ньому немає.

позіхання

Позіхання потрібне людині, як не дивно, для заспокоєння і охолодження, а ще для психологічного розвантаження. Ця реакція дуже часто зустрічається у людей. До речі, позіхання з’являється і в тих випадках, коли хтось намагається відсторонитися від непотрібної інформації.

потягування

Потягування людина робить, коли довго доводилося перебувати без руху. Ця маніпуляція дає можливість розігнати  молочну кислоту по організму, яка скупчилася. Ранкові потягування активізують м’язи, посилюють кровообіг.

Зміна шкіри від води

Якщо людина тривалий час перебуває в воді, то шкіра на кінцівках починає розбухати. На перший погляд це дивно, але організм вважає, що вода становить небезпеку. Подібна реакція є дуже хорошим захистом.

судоми

Під час сну наше дихання сповільнюється і організм в спокої відпочиває. Однак мозок іноді сприймає цей стан, як передсмертний. Тоді він намагається якомога швидше повернути організм в стан бадьорості. У людини виникає відчуття падіння, починається судома і він прокидається.

Гусина шкіра

Кожному відомо, що за допомогою пор відбувається передача тепла з організму назовні. Але трапляється, що організму необхідно тепло зберегти всередині. Ось тоді і починає з’являтися така шкіра.

сльози

Це найвідоміший і поширений захист від негативних емоцій, Таке розвантаження дає можливість організму розслабитися, зібратися з думками і привести себе в порядок. Крім того, сльози відмінно захищають наші очі, при попаданні чужорідного тіла. Вони дійсно вимивають все непотрібне звідти.

забудькуватість

Чому людина може щось забути? Як виникає забудькуватість? Останнім часом наш мозок перевантажений негативною інформацією, яка руйнує психіку. Тому мозок намагається очиститися від зайвого. Яким чином відбувається процес вибору непотрібного, поки неясно. Але помітно лише те, що часто ми забуваємо і щось потрібне.

Джерело

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!