У травні і червні збираємо листя волоського горіха і зміцнюємо ними здоров’я
Волоський горіх — це дерево, яке корисне не лише своїми плодами, а й листям.
В народній медицині листя волоського горіха використовується в лікування безлічі хвороб, і сьогодні ми вам розповімо, як і від чого вживати напої та відвари з цього інгредієнта.
Хімічний склад волоського горіха
Склад листяного соку просто вражає, адже він містить надзвичайно велику кількість корисних для людського організму речовин. Туди входять і специфічні речовини, які практично не зустрічаються в такій же кількості в інших рослинах:
- вітаміни А, С, РР, Е, В1, В8;
- дубильні речовини;
- ефірні олії;
- органічні кислоти (кавова, еллагова, галусова);
- кумарин;
- глікозиди;
- каротин;
- віолаксантин;
- флавоксантин.
У листі міститься велика концентрація вітаміну С (аскорбінової кислоти), завдяки чому вживання ліків на основі волоського горіха завжди веде до поліпшення імунітету і підняття загального тонусу організму.
Приготування настоїв і відварів з листя волоського горіха
Для очищення судин: 1 ст. л. висушеного подрібненого листя заливають 250 мл окропу. Потім настоювати протягом 1 години. Процідити та вживати по 1/3 склянки тричі на день перед їжею.
При проблемах зі шлунково-кишковим трактом: 1 ст. л. подрібненого листя потрібно залити 0,5 окропу та настоювати протягом години. Вживати протягом дня, але обов’язково теплим.
При ангіні, запалення ясен: 1 cт. л. висушеного листя залити 0,5 л окропу та настоювати протягом 1 години. Процідити та полоскати цим розчином рот та горло.
Для нормалізації менструального циклу у жінок: висушене листя дерева подрібнюють в кавомолці або блендері. 1,5 ст. л. сировини заливають 500 мл окропу і настоюють 2-3 години. Потім відвар проціджують і п’ють 3 рази на день до їди по 30 г.
При цукровому діабеті: 1 ст. л. листя залити 1 скл. окропу та прокип’ятити ще 20 хвилин. Остудити й процідити. Випивати протягом дня.
ЗАГОТІВЛЯ І ЗБЕРІГАННЯ ЛИСТЯ ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА
Збирають листя в період з травня по червень, коли концентрація корисних речовин в них максимальна. Основні правила збору:
Збір здійснюється тільки в суху погоду, коли вже кілька днів не було дощів.
Листя відривають від ніжки вручну і сушать обов’язково під навісом.
Сушка відбувається або на відкритому повітрі (без доступу прямих сонячних променів), або в добре провітрюваному приміщенні.
Коли листя почнуть легко розламуватися від легкого натискання, сушка припиняється..
Протипоказання
Відвари всередину не слід вживати людям, які страждають:
- хронічним колітом;
- гострими захворюваннями шлунково-кишкового тракту;
- тромбофлебітом;
- панкреатитом;
- нейродермітом;
- підвищеним згортанням крові.
Будьте здорові!