Притча про старого самурая, або як правильно реагувати на провокації

Це дуже мудра думка, яку нам слід завжди пам’ятати, якщо ми хочемо адекватно реагувати на провокації. Тепер давайте дізнаємося історію старого самурая …

Старий самурай

Давним-давно недалеко від Токіо жив старий самурай. За своє життя він виграв багато битв, його поважали. З усієї країни до нього з’їжджалися молоді воїни, щоб перейняти його мудрість і мистецтво ведення бою.

Одного разу влітку в його будинку з’явився чоловік, який славився своєю нестриманістю. Провокаційна манера спілкування цього самурая дратувала його супротивників. Вони вступали з ним в сутичку засліплені гнівом, тобто спочатку програвши битву.

І ось він вирішив перемогти старого самурая, щоб збагатити свою історію перемогою над легендарним воїном.

Однак скільки б не намагався цей молодий самурай, який досяг успіху в нечесних прийомах ведення бою, але у нього так і не повчитися спровокувати старого воїна. Минуло кілька годин, але меч старого самурая так і залишився оголеним, що змусило його ворога здатися і бути приниженим.

Однак учні старого самурая були засмучені поведінкою вчителя. Те, що він у відповідь на образи так і не скористався мечем, вони сприйняли як прояв боягузтва. У чому вони його не забарилися дорікнути.

На що вчитель відповів, що подарунок, який вам дарують, але ви його не приймаєте, залишається в руках дарувальника. І якщо гнівні і образливі слова не приймаються вами на свій рахунок, вони залишаються власністю того, хто їх вимовив.

Які ми можемо винести уроки з цієї історії?

«Триматися за свій гнів – це все одно, що хапати вугіль розпалений з бажанням кинути його в когось іншого; тому що в цьому випадку згорите лише ви самі », – Будда.

Незалежно від того, яку кількість психологічного вантажу ми в собі несемо, завжди знайдуться токсичні люди. Це деструктивні особистості, які маскують свій негатив за нібито бажанням допомогти, щоб потім нашкодити нам, викликаючи почуття провини і живлячи наші страхи і невпевненість в собі.

Іншими словами, якщо ми не відповімо на провокацію, якщо знайдемо в собі сили не прийняти токсичні дари, а замість цього промовчимо або відповімо нейтрально, постаравшись в подальшому уникнути спілкування з цією людиною, то зможемо убезпечити себе від отрути цієї людини.

Навчіться реагувати усвідомлено

Якщо у нас вийде відповідати на провокації вдумливо, а не піддаючись емоціям, нанести образу буде дуже складно. Тим самим ми вибудуємо навколо себе практично непроникний панцир, що захищає від всяких дурних нападок.

Ви можете це зробити в такий спосіб:

Постарайтеся дізнатися про всі свої вразливі місця, потрапляння в які змушує втрачати контроль. Це дозволить зберігати розум холодним навіть у найгарячіших ситуаціях.

Залиште минуле в минулому. Що було те загуло. Який сенс постійно відчувати страх або сором за те, що трапилося багато років тому? Вийміть з цієї, може і не найприємнішої, ситуації цінний урок і рухайтеся далі.

Контроль над емоціями є однією з ключових наших здібностей. Якщо ми дамо волю своїм емоціям, ми легко втратимо цей контроль. Але якщо на кожну життєву ситуацію реагувати усвідомлено, ми захистимо себе від токсичності.

«Кожне промовлене нами слово ми повинні підбирати з турботою про людину, якій воно адресоване – адже саме від наших слів залежить наше внутрішнє самовідчуття», – Будда.

Нам постійно доводиться робити вибір – прийняти або відкинути провокацію. Наша реакція – наш вибір.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!