Спробувати зрозуміти життя можна за допомогою цієї притчі!

Спробувати зрозуміти життя можна за допомогою цієї притчі!

Одного разу чоловік відправився в подорож. Прибувши в одну далеку країну, він купив путівник по замкам, розташованим на островах. Там вказувалися дні та години відвідувань, часом досить обмежені. На одній зі сторінок чоловік побачив спеціальну пропозицію «Екскурсія по твоєму житті». На фотографіях поруч був відображений красивий замок, тому йому дуже захотілося в ньому побувати …

У путівнику говорилося, що з причин, які стануть відомі пізніше, за цю екскурсію не брали передоплати, але просили попередньо узгодити день і годину відвідування.

Заінтригований незвичайною пропозицією, чоловік того ж вечора зателефонував і домовився про візит. Біля дверей його привітно зустрів охоронець.

– А решта користувачів вже увійшли?
– Решта? Відвідування замку індивідуальне, і послуг гіда ми не пропонуємо.

Він коротко ознайомив відвідувача з історією замку і згадав про всі гідних уваги пам’ятки: картини на стінах, обладунки на антресолях, військові знаряддя в залі під сходами, катакомби і катівня  в підземній в’язниці.

Завершивши розповідь, він вручив гостю ложку і попросив тримати її прогином догори.
– А це ще навіщо? – поцікавився той.
– Ми не беремо вхідну плату. А вартість екскурсії оцінюємо таким чином: кожному відвідувачу даємо ложку, доверху наповнену дрібним піском, в неї поміщається рівно сто грамів, і пропонуємо самостійно прогулятися по замку. Після ми зважуємо пісок, що залишився в ложці, і просимо з відвідувача по фунту за кожен розсипаний грам …

– А якщо я не розсиплю ні грама?
– В такому разі ваше відвідування буде безкоштовним.

Відвідувача здивувало і потішило таку умову. Гостинний господар наповнив ложку піском, і чоловік почав свою екскурсію.

Впевнений в твердості руки, він повільно піднявся сходами, невідривно дивлячись на ложку. Нагорі, біля залу обладунків, він прийняв рішення не входити всередину, тому що вітер міг здути пісок, і вважав за краще відразу ж спуститися вниз. Проходячи повз залу з військовими знаряддями, що стоять під сходами, він зрозумів, що розглянути їх зблизька можна тільки перехилившись через перила. Це не було небезпечно, але вміст ложки майже напевно розсипався б, тому він обмежився оглядом залу здалеку.

З тієї ж причини він не попав і в підземну в’язницю, так як спускатися туди довелося б крутими сходами. Дуже задоволений, підійшов він до місця початку екскурсії, де його чекав охоронець з вагами в руці.

– Дивно, але ви втратили тільки півграма, – оголосив він. – Вітаю, цей візит виявився для вас безкоштовним.
– Спасибі.
– Чи одержали ви задоволення від відвідування? – запитав він наостанок.

Турист, після недовгих вагань, вирішив бути відвертим.
– По правді кажучи, невелике. Я весь час думав про пісок і не дивився на всі боки.
– Який жах! Знаєте, я зроблю для вас виняток. Я знову наповню вашу ложку, тому що такі правила, але забудьте про пісок. Через дванадцять хвилин приходить наступний відвідувач. Ви повинні встигнути повернутися до нього.

Не гаючи часу, сеньйор взяв ложку і побіг на антресолі, кинув швидкий погляд на експонати, стрімголов скотився по сходах в підземну в’язницю, засипавши ступені піском. Там він не затримався ні на хвилину, тому що час підтискав. Він полетів, як на крилах, під сходи, де, нахилившись, розсипав залишки піску з ложки.

Подивившись на годинник, він зрозумів, що пройшло вже одинадцять хвилин. Часу на огляд знарядь не залишалося, і він знову побіг до виходу, де віддав порожню ложку доглядачеві.

– Ну що ж, без піску, але не хвилюйтеся, ми адже домовилися. А як на цей раз? Вам сподобалася екскурсія?

Відвідувач не відразу знайшов, що сказати.

– Насправді, ні, – відповів він нарешті, – Я думав тільки про те, як би не запізнитися, розсипав весь пісок, але не отримав ніякого задоволення.

Наглядач розкурив трубку і сказав:

– Є люди, які йдуть по життю, намагаючись ні за що не платити, і не можуть насолодитися цією подорожжю. Є інші, які вічно поспішають, швидко втрачають все – і теж не отримують задоволення. Далеко не всі осягають науку життя. Вони відкривають для себе кожен куточок і насолоджуються кожним моментом. Вони знають, що за все доведеться платити, але розуміють: життя варте цього.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!