Напевно, кожен з нас чув про себе різні погані слова і занепадав духом. Буває, що навіть хороших людей, які не впевнені в собі, можуть зацькувати злими домислами. Є чудова притча, яка допоможе звільнитися від тих гріхів і провин, які нав’язують нам інші.

Молода жінка йшла пустелею. Ішла уже не перший день і дуже втомилася. Вода уже закінчилася, а до найближчої тіні було ще далеко.

Їй назустріч ішов літній мандрівник.

– Куди прямуєш, доню? – мовив він.

– Подалі від дому, – засмучено відповіла жінка, опустивши голову.

Старий побачив, що жінці важко і запропонувати їй попити холодної джерельної води.

Жінка спрагло допалася до води.

– Дякую, дідусю, що дали напитися! – сказала вона. – Зазвичай люди женуть мене, вважаючи пропащою…

– Чому? Що ти зробила?

– Я закохалася у чоловіка, що мав сім’ю. Він дізнався про це і хотів скористатися мною. Я відмовила йому, але він обмовив і висміяв мене. Я не змогла терпіти знущання і втекла з села.

– Чому ж? Адже ти нічого поганого не вчинила?

– Так, але всі відвернулися від мене. Я постійно чула брудні чутки, люди сторонилися мене як прокаженої.

– Не треба було тікати, дитино! Як вони змогли вселити в тебе відчуття провини, хоча ти нічого поганого не зробила? Я навчу тебе трьом правилам, слідуючи яким ти станеш вільною від пересудів!

Перше правило: спілкуйся тільки з хорошими людьми. Злі люди завжди були і будуть, ти не можеш це змінити. Але не пускай їх в своє життя і не давай їм впливу на нього.

– Але звідки я можу знати хто з них добрий, а хто злий?

– Посміхайся людям. І якщо вони не повернуть тобі посмішку, значить не треба витрачати на них час. А якщо посміхатимуться тобі теж – попроси про незначну поміч. Добрі люди допомагають один одному.

Друге правило: завжди допомагай тим, хто потребує допомоги. Люди можуть оступитися, впасти, і навіть скотитися на саме дно. Але добрі люди не топчуть тих, хто оступився, а допомагають їм. Кожен має право на помилку.

– Це правда, – тихо сказала жінка. Слова мудреця потрапили їй просто у серце.

Третє правило: не слухай пересудів. Завжди тримай голову високо і слухай лише своє серце та розум, а не те, що говорять люди. І житимеш так, як хочеш саме ти.

А тепер підіймись і повертайся додому.

Дівчина подякувала дідусю і вирішила повернутися додому, хоч би як важко не було.

Дивовижно, але люди, яким посміхалася жінка в дорозі, також посміхалися їй у відповідь. Деякі самі пропонували допомогу, нічліг, їжу, хоча раніше їй здавалося, що весь світ відвернувся від неї.

Наступного дня в дорозі вона побачила знесиленого юнака. Він нагадав їй про власну зустріч із мудрецем, тож від щирого серця вона нагодувала хлопця тим хлібом, що мала, та віддала йому останні запаси води.
І це додало їй сил: вона ввійшла в своє село з високо піднятою головою. І ті, хто раніше обмовляв її, не міг зрозуміти що ж трапилося і чому вона тепер не боїться.

Більше ніхто їй і слова кривого не сказав. А якщо й сказав – вона не чула, бо оточила себе тільки хорошими і світлими людьми.

Ця притча нагадує нам, що люди бувають злі і не можна вплинути на те, що вони про тебе думають чи говорять. Але щасливим твоє життя буде тоді, коли керуватимешся власним серцем, розумом та зберігатимеш доброту.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!