Віддавайте те, чого не маєте…Повчальна притча

Віддавайте те, чого не маєте…Повчальна притча

Напередодні Великодня, як зазвичай, троє ченців повинні були відправитися з Клерво на північ, щоб проповідувати Слово Христове під час великого свята. Раптово Антоніо, наймолодший з них, вирішив відмовитися.

– Я не можу піти з вами, брати, бо я не готовий. Нема в моєму серці ще тієї любові і доброти, щоб ділитися ними з іншими. Адже не можу ж я віддавати іншим те, чого сам поки не маю.

Слова Антоніо заклали глибокийо сумнів і інших братів: раптово усвідомили вони, що теж не готові поки що повною мірою до покладеної на них місії. Справді, адже якщо ти не маєш хліба, як ти можеш ним поділитися з голодним? Якщо ти не маєш грошей, як можеш ти пожертвувати їх жебракові? Якщо немає ще у тебе належної віри і мудрості, як можеш втішити ними заблукалого? І не знайшли брати нічого кращого, як звернутися зі своїми сумнівами до настоятеля їх монастиря Бернарда, відомого далеко за межами Клерво своїм подвижництвом, мудрістю і здатністю до духовного бачення.

Бернард вислухав їх з усією уважністю і запитав:

– Що хотіли ви донести до людей: слово Навчання або дух його?

– Звичайно, ми хотіли проповідувати в дусі, як заповідано нам.

Тоді ви повинні були знати, що закони світу духовного відрізняються від законів матеріальної природи. У світі смертному, якщо віддаєш, у тебе зменшується. У світі духовному, якщо віддаєш, то лише приростаєш. Не знайдеш любов, якщо не віддаси її людям. Не знайдеш доброти, якщо не виявиш її по відношенню до іншого. Не знайдеш слави, якщо не пожертвуєш собою. Так що йдіть і діліться щедро, діти мої, тому що не стежити вам іншим чином багатства в Царстві Отця нашого.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!