Життя занадто коротке, щоб витрачати його на образи!Гарна притча

Життя занадто коротке, щоб витрачати його на образи!Гарна притча

Одного разу учень запитав у свого духовного вчителя:

– Майстер, ти збагнув Божественну Мудрість, завжди знаходишся в стані повного спокою і гарного настрою. Тебе ніхто не дратує, і ти ні на кого не злишся. Навчи мене стати таким же.

– Добре, я навчу, для цього принеси прозорий пакет і картоплю.

Учень зробив все, як сказав учитель. – Коли ти розлютився на когось або затаїв образу, напиши ім’я кривдника на картоплині і поклади її в пакет, – сказав учитель учневі.

– І це все, що потрібно зробити? – дивувався учень. – Ні, цей пакет ти повинен завжди носити з собою, куди б не йшов. І кожен раз, дратуючись або ображаючись на кого-небудь, повинен додавати картоплю в пакет. – Добре, – сказав учень.

Пройшов деякий час. Пакет сумлінного учня додавав у вазі і став неабияк важким. До того ж перші картоплини почали псуватися і стали видавати неприємний запах.

Тоді учень прийшов до свого майстра і сказав: – Я вже не можу носити з собою цей важкий сморід. Запропонуй мені що-небудь інше. На що мудрий чоловік відповів: – А хіба в душі ти носиш щось інше, коли ображаєшся і злишся на людей?

Образившись один раз, ти не помічаєш, як камінь впав тобі в душу.

Згодом таких каменів стає багатьом більше. Вчинки переходять в звичку, звичка стає характером, який породжує смердючі пороки. Я подарував тобі можливість подивитися на все з боку. Думаю, наступного разу ти задумаєшся, чи потрібен тобі черговий камінь … Образа це те що тільки в твоїй голові. Навчившись звільняти голову від цього гнилого смороду, станеш по справжньому щасливою людиною.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!