Зворушлива притча про любов: Принцеса в лахмітті

Зворушлива притча про любов: Принцеса в лахмітті

Король оголосив, що чоловіком принцеси стане той, хто буде її любити все життя. У призначений день сотні женихів зібралися в палаці. Кожен хотів довести, що буде любити принцесу вічно. Дівчина подивилася на виряджених юнаків і задумалась. Потім вона покликала свого вчителя і довго розмовляла з ним.

– Я не буду сьогодні говорити з женихами, – оголосила принцеса.

– Розділіть їх на групи. Нехай перша група приїде завтра ввечері. Вдень я буду займатися у вчителя.

– Доню, ти вже закінчила школу, – здивувалася королева.

– Вчитися ніколи не пізно, – відповіла принцеса.

Будинок учителя стояв біля дороги. Коли повз проїхав перший наречений, знатний лицар на коні, він побачив при дорозі красиву жебрачку з кошиком квітів. Побачивши лицаря, та попросила:

– Купіть букетик, юнак.

– Геть з дороги, жебрачка, – крикнув лицар і поскакав.

Так вчинили всі юнаки, які поспішали в цей день до палацу. Увечері сумна принцеса приймала женихів. Сказавши пару слів, вона тут же відсилала їх. Те саме повторилося і на другий день, і на третій.

– Доню, чому ти всіх проганяєш? – стривожено запитала королева.

– Вони не здатні бачити красу, мама.

Пройшов місяць. Всі женихи останньої групи зібралися в палаці, не було тільки одного нареченого і самої принцеси. Вони з’явилися разом, і принцеса оголосила, що знайшла свого судженого. Потім вона розповіла королеві:

– Мій учитель сказав мені: «Любов того проживе до кінця життя, хто полюбить тебе в лахмітті». Кожен день я переодягалася в старий одяг і чекала женихів біля дороги. Тільки цей юнак зупинився і купив у мене букет. Він сказав мені, що я прекрасна.

За матеріалами

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!