4 поради, як навчитися мудро керувати своїми емоціями

 

Підтримуючи свою емоційну рівновагу, людина стає більш продуктивною, креативною і щасливою. Вона точно знає, що відчуває, і не дає почуттям брати над нею верх. Іншими словами, це спосіб зробити свої емоції конструктивними і змусити працювати собі на благо, а не навпаки.

Керуючи емоціями, ви зможете ставити перед собою цілі і досягати їх. Ви станете більш підготовленими до встановлення здорових відносин і зможете вкладати в них всі свої зусилля. Для цього вам знадобляться рішучість і цілеспрямованість.

1. Поганих емоцій не буває.
Емоції виникають не без причини. Отже, було б неправильним ділити їх на хороші і погані. Насправді певні емоції викликані впливом на людину конкретних стимулів. Це неминуча реакція.

Наприклад, страх це відповідна реакція на загрозу. Якби не він, наша поведінка стала б безрозсудною і небезпечною для життя. Гнів – це теж захисна реакція, котра готує нас до нападу. Тому поганих емоцій не буває.
Але щоб навчитися управляти ними, дуже важливо вміти правильно їх інтерпретувати. Пам’ятайте, вони завжди вказують на наявність проблеми.

2. Дозвольте собі відчувати.
Як правило, нас не вчать керувати емоціями. Навпаки, нас з дитинства переконують в існуванні «неправильних» почуттів і емоцій. Наприклад, що плач або страх не вирішують проблему, а тому їх слід придушувати.

Однак емоції народжуються не просто так, і просто так вони теж не йдуть. Заперечення почуттів є неправильним методом управління ними, оскільки пригнічені емоції рано чи пізно виходять на поверхню з руйнівними наслідками.

Перше, що необхідно усвідомити, це «правильність» всіх емоцій, їх право на існування і вираження.
Якщо ви приймаєте свої почуття, вам буде простіше навчитися ними керувати. А неприйняття, навпаки, створює замішання і призводить до внутрішнього хаосу.

3. Спостерігайте, спостерігайте і ще раз спостерігайте.
Кращий спосіб навчитися контролювати свої емоції – це прийняти і зрозуміти їх. А для цього необхідно почати ретельно за ними стежити. Одна лише увага вже є величезним кроком назустріч правильному управлінню почуттями.

4. Оцінюйте свої думки очима критика.
На відміну від поширеного переконання, багато думок виникають в голові механічно. Вони є інтерпретаціями реальності, для чого часом є підстави, а часом – ні. Іноді ці думки виступають результатом міркувань, а іноді – ні.

Думка – це не сама реальність, а, скоріше, результат її фільтрації в мозку. Саме думки викликають у нас певні почуття, коли щось відбувається, і можуть змушувати нас робити помилки.
Наприклад, розум може назвати щось проблемою або, навпаки, можливістю. Але таке відбувається лише в тому випадку, якщо ви ризикнули поставити під сумнів власні ідеї і не дозволяєте їм забрати вас за течією.

Уміння мудро керувати своїми емоціями вимагає від людини повного пробудження. Це означає, що ви повинні постійно спостерігати за тим, що відбувається всередині вас. Спочатку це буде непросто, але користь – величезна.

Джерело

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!