4 питання, які потрібно задати собі, щоб переосмислити життєві цілі
У століття технологій ми отримуємо дуже багато інформації про те, чим займаються оточуючі. Суспільство, сім’я, партнери тиснуть, нав’язуючи уявлення, стереотипи і зобов’язання. В результаті ми втрачаємо себе як особистість, забуваємо, хто ми і чого хочемо. Так було і зі мною. Я жив в Нью-Йорку, навчався в медичному інституті і збирався стати лікарем. Відучившись півроку, відчув, що чогось не вистачає, зрозумів, що дотримуюся обов’язкового сценарію, замість того щоб реалізовувати себе.
Я кинув університет, щоб об’єднати дві пристрасті: здоровий спосіб життя і письменство. Здавалося б, чому відразу не вибрати цю дорогу? Віддатися улюбленій справі непросто. Зробити вибір і змінити напрямок особистісного зростання допомогли правильні питання. Сподіваюся, допоможуть і вам.
1. Ким я хочу бути?
Я не наважувався кинути навчання заради сумнівної кар’єри письменника і консультанта, поки не усвідомив, що мій час не безмежний. Розуміння того, що життя не нескінченне, допомагає фокусуватися на тому, чого хочете. Ви нарешті починаєте жити на повну котушку і викладатися на 100%, незважаючи на страхи і упередження. Якщо робите те, що йде врозріз з цінностями, або те, про що потім будете шкодувати, придумайте план, який допоможе змінити життя. Будьте терплячі і наполегливі, зміни вимагають часу.
2. Навіщо мені це потрібно?
Часто бажання і погляд на світ обмежені внутрішнім «програмним кодом». Все, що ми бачимо, чуємо і робимо, сприймається з урахуванням коду, в якому закладені уявлення про навколишній світ і майбутнє життя. Ви хочете, щоб батьки пишалися вашою кар’єрою, або на життєвий вибір вплинула конкуренція з ровесниками? Життя, яке ви ведете, ваше або чуже?
Ось ще кілька питань:
- Чи радує мене робота? Наповнює вона життя сенсом?
- Думки про роботу мене надихають або засмучують?
- Що я хочу отримати від зовнішнього світу?
- Як хотів би себе почувати?
У шаленому світі люди часто забувають про здоров’я заради грошей і кар’єри. Запитайте себе: чи вважаю я себе головним пріоритетом? Почніть з оптимізації харчування. У вас з’явиться більше енергії, ви станете продуктивнішими і поліпшите якість життя.
Якщо припустити, що завтра вас не стане, що можете сказати про прожите життя? Чи задоволені ним? Знаю, що питання здається дивним і похмурим, але подібні роздуми дозволяють внести в життя ясність і сфокусуватися на користь, яку ви можете принести людям.
Чим би ви хотіли запам’ятатися? Що б ви хотіли почути про себе? Як ви думаєте, які почуття будуть відчувати люди, коли вас не стане? Думаючи про це, ви зрозумієте, хто ви. Витратьте 10-15 хвилин і напишіть свій некролог. Нехай всі якості і заслуги, описані в ньому, стануть компасом в свідоме життя.