7 правил психології, які варто знати кожному

1. Правило Дзеркала.

Навколишні люди – мої дзеркала. Вони відображають особливості моєї власної особистості, часто вже не усвідомлювані мною. Наприклад, якщо хтось мені хамить, значить, я так хочу, я це дозволяю. Якщо хтось знову і знову обманює мене, значить, у мене є схильність до того, щоб повірити будь-кому. Так що ображатися нема на кого.

2. Правило Вибору.

Я усвідомлюю, що все, що відбувається в моєму житті є результат мого власного вибору. І якщо сьогодні я спілкуюся з нудною людиною, чи означає, що і я такий же нудний? Немає поганих і злих людей – є нещасні. Якщо я розгрібати їх проблеми, значить, мені це подобається. Так що, нема до кого пред’явити претензії. Я сам причина всього, що відбувається зі мною. Автори і творці своєї долі – ми самі.

3. Правило Похибки.

Я погоджуся з тим, що можу помилятися. Не завжди моя думка або мої вчинки інші люди повинні вважати правильними. Реальний світ не тільки чорне і біле, є ще світло-сіре і темно-біле. Я не ІДЕАЛ, я просто хороша людина і маю право на помилку. Головне – зуміти визнати її і вчасно виправити.

4. Правило Відповідності.

Я маю рівно те і рівно стільки, чому я відповідаю, чого заслуговую, не більше, не менше, чи стосується це відносин з людьми, роботи або грошей. Якщо я не можу любити людину на повну котушку, смішно вимагати, щоб ця людина ТАК любила мене. Так що всі мої претензії безглузді. І разом з тим, коли я вирішую змінитися – змінюються і навколишні люди (в кращу сторону).

5. Правило Залежності.

Мені ніхто нічого не винен. Я ж зможу безкорисливо допомогти всім, кому можу. І мені це в радість. Щоб стати добрим, треба стати сильним. Щоб стати сильним, треба повірити в те, що я все можу. А я вірю! Але треба і вміти говорити «НІ!»

6. Правило Присутності.

Я живу тут і зараз. Минулого немає, тому що кожну наступну секунду настає справжнє. Майбутнього немає, тому що його ще немає. Прихильність до минулого призводить до депресії, занепокоєння майбутнім породжує тривогу. Поки я живу справжнім, я СПРАВЖНІЙ. Є привід порадіти.

7. Правило оптимізму.

Поки ми лаємо життя, вона проходить повз. Очі бачать, ноги ходять, вуха чують, серце працює, Душа радіє. Мій фітнес – сонячне літо, луг і річка. Поки я рухаюся, поки вітер обвіває шкіру – я живу. Коли я дивлюся телевізор, лежачи на дивані, або спілкуюся з френдами в інеті – я не в цьому, а в потойбічному світі.

За матеріалами

Previous Article
Next Article

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!