Чому не можна кричати на дітей?

Чому не можна кричати на дітей?

Суворе виховання не проходить безслідно. Автори нового дослідження стверджують, що підвищений ризик поганого фізичного здоров’я і ожиріння у дітей пов’язаний з грубим ставленням батьків. Причому ризик не зменшується навіть в тому випадку, якщо один з батьків намагається компенсувати жорстокість іншого.

«Жорстокість призводить до проблем зі здоров’ям, незалежно від того, чи намагається інший член подружжя мінімізувати негативний ефект», – говорить провідний автор дослідження Томас Шофілд.

Група психологів вивчила взаємодію 451 дитини у віці 12 років з батьками. Спостереження велися до тих пір, поки дитині не виповнилося 20.

Кожному з батьків був привласнений «рейтинг жорстокості», в якому враховувалися грубість, різні форми фізичної агресії (в тому числі поштовхи і щипки), заборони, примус, егоїстична поведінка або підвищення голосу на дитину.

Вчені прийшли до висновку, що дитина відчуває постійний стрес через грубості з боку батьків. Це призводить до гормональних збоїв, зниження серцево-судинної активності і запальним процесам. І хоча менш суворий батько дійсно служить своєрідним буфером, цього явно недостатньо, щоб нейтралізувати негативний вплив.

Вчені додають: люди, яких виховували в жорстокій формі, частіше зриваються на своїх дітях. Психологи давно говорять про те, що краще за все дітей мотивує похвала і хороші взаємини в сім’ї.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!