Чому не варто спати ногами до дверей, згідно з міфами, повір’ям і науці!

Чому не варто спати ногами до дверей, згідно з міфами, повір’ям і науці!

Готуючись до сну, кожна людина намагається подбати про те, щоб нічний відпочинок був комфортним. І одне з негласних правил, якого підсвідомо дотримуються багато з нас, – лягати так, щоб ноги були направлені в протилежну від дверей сторону.

Навіть ночуючи в чужому домі, деякі люди переставляють ліжко по-своєму або просто лягають ногами до її узголів’я. Чому вони це роблять?

Основною причиною такої дивної поведінки є широко поширене марновірство. У народі вважається, що потрібно лягати спати головою до дверей, щоб поза сну не нагадувала похоронний обряд, під час якого небіжчика виносять ногами вперед.

Як же виникло це марновірство? Давайте розглянемо його з різних точок зору.

Версія №1: 
Про те, що спати ногами до дверей небезпечно, знали ще в Стародавній Скандинавії. На думку вікінгів, світ складається з трьох частин.

В небесах ширяє Асгард – світ богів. А ось Мидгард (світ людей) з усіх боків оточений Утгард (світом страшних чудовиськ) і захищений від нього лише стінами з незліченною кількістю дверей.

За межами Мидгарда немає місця живому. Тому будь-які двері асоціювалася у стародавніх скандинавів з виходом в потойбічний світ, в якому живуть лише душі померлих.

Версія №2: езотерична
До речі, саме завдяки цьому повір’ю з’явилася традиція виносити тіло небіжчика ногами вперед. Оскільки душі померлого вже не потрібно залишатися в світі живих, його таким чином відправляли в останню путь.

Версія №3: наукова
Звичайно, в сучасному житті немає місця забобонам! Тому психологи не рекомендують спати ногами до дверей тільки вразливим людям.

У такому положенні тривожна людина підсвідомо відчуває себе незахищеною, тому спить дуже неспокійно.

Темний дверний проріз малює в його затуманеній свідомості моторошні картини. Нічні кошмари стають причиною ранкової розбитості, що переростає в хронічну втому.

В принципі, в який бік вам лягати ногами під час сну – ваша особиста справа! Якщо ви спите ночами міцно, то спіть так, як вам більше подобається!

А ось людям, що страждають від нічних кошмарів або хронічного безсоння, лікарі радять звернути увагу на стан нервової системи.

Такий науковий підхід швидко зробить ваш сон по-справжньому глибоким і безтурботним!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!