Чому після засинання, люди іноді різко здригаються

Чому після засинання, люди іноді різко здригаються

Багато людей стикалися з такою ситуацією, коли вони засинають, але через деякий час різко здригаються, що веде до пробудження. Здається, людина вже солодко спить і тут в один момент по всьому тілу пробігає тремтіння, і він прокидається, але не через страшний сон.

Таке явище трапляється дуже часто і багато хто просто не надає цьому значення, але як виявляється, причин подібних пробуджень може бути кілька.

Причини здригання під час сну.

В першу чергу варто відзначити, що при прояві такого явища не потрібно турбуватися, так як це абсолютно нормальний фізіологічний процес.

На сьогоднішній день немає чіткої відповіді, чому це відбувається, так як вчені ще не змогли повністю пояснити природу цього процесу.

Найчастіше подібне відбувається з втомленими людьми, які від фізичного або морального виснаження засинають дуже швидко.

Коли людина засинає, всі процеси в його організмі починають сповільнюватися. Серцевий ритм і дихання знижують темп, а кров’яний тиск падає до низьких значень, причому залишається на такому рівні до кінця сну.

Причини  посмикувань

Іноді при швидкому засинанні організм не встигає підлаштуватися під різко мінливі параметри і може легко сплутати звичайний сон зі смертю.

У тілі починають різко знижуватися життєві показники, але мозок може сприймати ці зміни не правильно. Він передбачає, що стався збій, в якомусь з органів і починає бити на сполох.

Мозок дає сигнал певним залозам, які в свою чергу пускають в кров гормони стресу, через що і відбувається пробудження і здригання.

Інші причини  посмикувань:

  • Стрес;
  • Хронічне недосипання;
  • Страшний сон, в якому людина наражається на небезпеку.
    Незважаючи на те, що такі здригання не є небезпечними, вони можуть послужити певним індикатором того, що організму не вистачає відпочинку.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!