Чому так важливо укладати дитину спати не пізніше 21:00?

Чому так важливо укладати дитину спати не пізніше 21:00?

Все своє дитинство ми чули фразу: «Година дев’ята. Дітям пора спати! » Поступово звички змінюються, причому не тільки у дорослих, але і у дітей. Якщо раніше в 9 вечора ми вже лежали в ліжку, то сучасну дитину в цей час важко вмовити навіть надіти піжаму.

Дитина повинна лягати спати рано. І не треба ніяких виправдань! Це необхідно тому, що гормон росту починає вироблятися в четвертій стадії сну, тобто приблизно в 00:30 годин, якщо лягти рівно о 21:00. Якщо дитина лягає спати дуже пізно, у нього залишається менше часу на вироблення цього гормону, що серйозно впливає на його зростання.

До того ж, згідно з експериментів в цій області, діти з правильним режимом сну більш сконцентровані на уроках і краще запам’ятовують матеріал. Ще один значний плюс у тому, що діти з режимом мають менший ризик розвитку хвороби Альцгеймера в дорослому стані, оскільки, за словами лікарів, є тільки дві речі, які уповільнюють цю хворобу: сон і фізичні вправи.

Стежити за звичками свого чада – завдання батьків. Ясна річ, що ви працюєте весь день і єдиний час, коли можна відпочити, припадає на вечір. Але не варто забувати, що діти переймають всі звички дорослих, тому в ваших інтересах простежити за режимом дитини. Адже це неодмінно позначиться на його майбутньому, як фізичному, так і психічному.

 Як же перебудувати звички і навчити дитину лягати спати раніше?

  • Ситуацію потрібно змінювати в корені, тобто не тільки переучувати дитину лягати раніше, а всім членам сім’ї слідувати цьому режиму. Адже якщо дитина чує голоси після відбою, бачить світло з-під щілинки двері, то він автоматично робить висновок, що ще неостаточне час відходу до сну.
  • Інше рішення – завести традицію читати дитині перед сном. Так він буде розуміти: якщо мама або тато читають йому книжку, значить, скоро пора лягати спати.
  • Важливим фактором, який готує до сну, є тепле нічне освітлення в квартирі. На думку психологів, теплий жовтий колір розслабляє і допомагає приготуватися до переходу в світ снів.
  • Ще одна порада – відключати і прибирати всі свої гаджети на ніч. Постійно включаючи і перевіряючи свої пристрої посеред ночі, ви показуєте поганий приклад дітям, які можуть повторювати ваші шкідливі звички.
  • Не варто забувати також про спорт. Діти, які тренуються по вечорах, засипають набагато швидше.
  • Не нехтуйте цими правилами. Звичка рано лягати в дитинстві дасть добрі плоди в майбутньому: з таких дітей сформуються впевнені, фізично і емоційно здорові дорослі.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!