Чим більше ви робите для інших людей — тим менше вони роблять для себе!

Чим більше ви робите для інших людей — тим менше вони роблять для себе!

Інколи люди намагаються ощасливити всіх, але тільки не себе.

Вам здається, що даруючи себе та свій час іншим, ви й самі стаєте кращими. На жаль, так ви шкодите не лише собі, а й тій людині, якій допомагаєте.

З часом інколи це може навіть привести до розчарування. Адже люди почнуть сприймати допомогу з вашої сторони як належне, і ви перестанете отримувати слова подяки у відповідь.

Звичайно, життя занадто складне, тому не можна судити всіх одразу. Але існують люди, які просто починають користуватися вашою добротою. Усі ми стикаємося з проблемами та переживаємо важкі часи, але ці моменти роблять нас сильнішими та досвідченішими, особливо, якщо самостійно розв’язувати проблеми.

 Не тікайте від себе
Самовідданість часто шкодить нам самим. Людина перестає жити власним життя, а інколи й жертвує власними інтересами заради інших. Це не є поганою рисою, якби ж люди не зловживали добротою інших.

Також буває так, що допомагаючий певній людині, ви фокусуєтеся на її житті і забуваєте про себе. А от коли потрібна підтримка вам, нікого немає поруч. Всі звикли до того, що ви сильні і можете самі справитися з негараздами.

Люди часто починають допомагати іншим, щоб забути про власні проблеми. Таким чином ми намагаємося втекти в чужу реальність, щоб не брати відповідальність за власне життя. Перед тим, як допомагати іншим, навчіться допомагати собі. У літаку пасажири одягають маску спочатку на себе, а потім — на інших. Тільки так це працює.

Уникайте залежності у відносинах. Змиріться з тим, що життя інших людей не залежить від вас, а лише від них самих. Чим більше ви будете лізти у їхні справи, тим більшої шкоди нанесете собі та оточенню.

Інші мають право вибирати
Часто коли ми допомагаємо іншим, то намагаємося дати поради, або чинимо так, як вважаємо за потрібне. Але це не правильно. Те, що є добрим для вас, не завжди буде таким для інших. У кожної людини власний шлях і ми не маємо права змінювати в ньому перебіг подій, бо ми так вважаємо краще.

Погодьтеся, якщо хтось буде постійно приймати рішення за нас, то це буде вже не наш шлях. Усвідомивши це — ми зійдемо з цієї дороги.

Інколи наше прагнення допомогти позбавляє людину самостійності. Вона стає зовсім безпорадною, тому що не може прийняти рішення наодинці.

Ми допомагаємо іншим та очікуємо подяки, однак не завжди її отримуємо. І це не дивно. Адже своїми діями ми лише можемо нашкодити. Не завжди наша допомога приносить позитивні плоди.

Дозвольте людині помилятися та отримувати гіркий досвід. Саме це чогось навчить цю особу. Немає кращого вчителя, ніж життя. Це допомагає нам рости та досягати висот у майбутньому.

Всякий раз, коли вам захочеться взяти штурвал чужого життя в свої руки, пам’ятайте, що так ви позбавляєте людини права на її боротьбу.

Ви часто допомагаєте іншим?

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!