Доброта вимагає розуму: чому добрі люди розумніші за інших

Доброта вимагає розуму: чому добрі люди розумніші за інших

Якщо ви думаєте, що «добрий» означає «наївний», ви помиляєтеся! Фахівці кажуть , що доброта – одна з головних ознак інтелекту.

Іншими словами, добрі люди – найрозумніші.

Тобто бути розумним означає не просто запам’ятовувати випадкові факти, а знаходити застосування своїм знанням в повсякденному житті.
Для егоїзму, злоби і презирства до оточуючих багато розуму не треба. Робити, що хочеться, не замислюючись про наслідки для інших, простіше простого. Так надходять навіть бактерії і віруси, у яких і мізків-то немає: вони розмножуються, коли їм хочеться, навіть якщо це вбиває їх носія.

Добрі ж люди часто роблять хороші вчинки за рахунок персональних жертв. Вони витрачають свій час, гроші і ресурси, щоб дати іншим те, що їм потрібно. Вони здатні думати і усвідомлювати, що добрі справи покращують весь світ, а не тільки їх маленький закуток.

І це цілком логічно. Здатність приймати зміни вимагає розумових зусиль.
Для початку треба зрозуміти, чому зміни необхідні. Потім треба відмовитися від застарілих уявлень про світ. Це дуже важко навіть для самих розумних.

Нарешті треба усвідомити, що як би нас не лякали зміни, вони роблять наше життя – і весь навколишній світ – трошки кращим. Остерігатися змін цілком нормально – це зовсім не ознака «тупості». Страх перед невідомістю – у нас в генах. Розумних від дурних відокремлює саме здатність приймати необхідні зміни.Справедливості заради, варто відзначити, що деякі дослідження виявили у людей з украй високим IQ ряд не самих привабливих рис. Такі люди більш самовпевнені і схильні не помічати власних недоліків. Це, звичайно, важко співвіднести з добротою.

Однак IQ – не єдиний і далеко не кращий показник істинного інтелекту. Все більше вчених схиляються до того, що існує три типи інтелекту, в тому числі соціальний та емоційний.
Емпатія – важлива складова емоційного інтелекту – настільки важлива, що в датських школах її навіть викладають поряд з математикою і читанням. Годину на тиждень дітей вчать бути добрішими і жалісливим.

І це теж зрозуміло. Адже емпатія – це в першу чергу здатність розуміти чужі почуття. Щоб розуміти почуття іншої людини, потрібно мати куди більш розвинений розум, ніж щоб запам’ятовувати факти і видавати їх за командою.

Звичайно, в кожному правилі бувають виключення. Деякі люди з високим IQ не відрізняються добротою, а деякі носії низького IQ демонструють рідкісну здатність до співчуття.

Але все ж інтелект – це не показники в тесті. Доброта, повага до чужих почуттів і адаптація до змін, навіть коли вони вас лякають, – ось справжні показники видатного розуму.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!