Допомагай, якщо тебе про це просять! 3 золотих правила допомоги.

Допомагай, якщо тебе про це просять! 3 золотих правила допомоги.

Три золотих правила допомоги
Якщо ви по життю дуже любите просто допомагати іншим і буваєте розчаровані реакцією людей, або замість любові і поваги отримуєте від тих, кому допомагаєте, все частіше негатив, то:

1. Допомагай, якщо тебе про це просять
Про що тут мова? Часто вам здається, що ви краще знаєте як для близької людини або для всієї ситуації краще і намагаєтеся врятувати, поліпшити, пояснити, зробити за нього.

Наприклад: дитина 16 років не хоче вибирати вуз і вчитися, а ви вибираєте за нього і насильно наймаєте репетиторів, платите щоб поступив на престижне. Чоловік не хоче займатися спортом і правильно харчуватися, а ви постійно намагаєтеся йому допомогти: готуєте, купуєте абонементи в спортзали, наймаєте йому тренера, психолога, читаєте нотації.

Чоловік або партнер п’є, б’є, зраджує, грає, а ви терпите, вмовляєте, лікуєте. Дружина не хоче виходити з депресії (худнути, товстіти, вчитися, бути доброю), ви вмовляєте і наймаєте інструктора, психолога. Син або дочка не хочуть в шлюб, а вже 30 років, а ви женіть і знаходите відповідну партію.

Зупиніться! Це їхнє життя, і вони не просили вас про допомогу.

2. Допомагай, якщо сам в ресурсі
У кожного з нас бувають періоди наповненості і періоди втоми. Якщо ви любите себе і стежите за балансом напруги / відпочинку в своєму житті і живете в гармонії з собою, то ви швидше за все в ресурсі і здатні допомогти іншому, якщо він попросить.

А ось якщо ви самі втомилися, роздратовані, знесилені і незадоволені життям, то ваша допомога, швидше за все зруйнує і вас, і іншого. Якщо у самого ноги зламані, хіба іншого на собі донесеш?

3. Допомагай, якщо той кому ти допомагаєш, готовий більшу частину дій (саме дій) робити сам і йому це правда потрібно
Застосовуй в допомоги правило Парето:  80% дій робить сама людина (фізичних, моральних, емоційних) і лише 20% вашої допомоги. Тоді це допомога, тоді ця людина і правда зацікавлена в тому, про що він просить допомогти.

Якщо ж людина тільки говорить або натякає, а все робити вам, то це вже ніяк не допомога, а рішення чужих завдань своїми силами. Причому завдань, які сама людина вирішувати не має наміру. Цим ви інвалідизуєте іншого і, в результаті, отримаєте негатив і невдячність.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!