Дивний рецепт, як впоратися з душевним болем

Дивний рецепт, як впоратися з душевним болем

Люди йдуть до психологів часто з однією метою – щоб негайно заглушити біль. Щоб швидше перестати відчувати – і знову бігом, в життя, в роботу, в сім’ю. Як роботи. Щоб жити і не турбуватися. Щоб жити і не заважали нав’язливі думки. Щоб жити і не відчувати.

Тому що біль – це про почуття. Це показник. Де порушена цілісність, там болить. Де рана, там болить. Де рана, там не може не боліти. Якщо організм живий, він реагує болем на травму, на захворювання, на збій в роботі.

Є вихід: стати кіборгом, тоді не буде хворіти. Взагалі ніколи. Але тоді і захід НЕ буде радувати, і вино не смачне, і кішка не розчулює. Адже це теж – про почуття.

Втрата болить. Розставання болить. Повідомлення з поганим змістом болить. Пропущене повідомлення болить. Грубе слово болить. Нелюбов болить. Ігнорування болить. Ревнощі болить.

Треба не бігти,  не рятуватися, а проживати. Треба хворіти. Як під час грипу, треба відлежатися в ліжку, попиваючи чай з лимоном. Треба приймати цей біль і цей стан. Визнавати і називати те, що відчуваєш. “Так, я ревную”. “Так, я боюся її втратити, смертельно боюся”. І відчувати. Плакати. Злитися. Виливати гнів. Страждати, розглядаючи фотографії. Писати дурні листи. Можна не відправляти, але писати. Присвятити частину часу тому, щоб прожити біль від ситуації. Побути в ній. Не відволікаючись. Спеціально виділити час для усвідомленого проживання болю.

Розумію, дивний рецепт. Але ви самі знаєте: дія будь-якого знеболюючого закінчується, а рана перестає боліти, тільки коли заживає.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!