Дивовижна старенька, яку всі вважали ненормальною…

Дивовижна старенька, яку всі вважали ненормальною…

Одна сім’я взяла до себе бабусю. Майже чужу. Далеку-далеку родичку. Мало того, що чужу майже, так ще сліпу і, вибачте, недоумкувату.

Не в образу буде сказано, але …абсолютно вижила з розуму.

Люди були добрі, тому і взяли, а ще прості, сільські, там часто таке можна зустріти, в місто ні один не потягнув би чужу бабку, за якою ще й доглядати треба, в селі люди добріші.

Але вони були бідні, своїх дітей троє, від одного сина вже двоє онуків.

Велика родина. І такі прості, грубуваті, не надто освічені люди, але совісні. Вони не стали стареньку здавати в притулок або заходити до неї вечорами; вона жила на іншому кінці села, далеко.

І взагалі, вона вже не могла зовсім себе обслуговувати. Ось і взяли. Привезли її жалюгідні пожитки, переодягли в чисте, пов’язали чисту хустку, як годиться, дали з ложки поїсти і посадили на ліжко.

На стіні килимок повісили з оленями. Хоча вона не бачить. І стали абияк жити, їсти борщ та кашу. І локшину китайську. І чай пити з цукром. І водити стареньку в туалет. І переодягати, якщо треба.

І слухати її марення: вона постійно тонким старечим голосом несла марення. І одного разу ця бабуся, Флорида, ось цим голосом і каже маячню: “в Сарай злодій заліз!». Пішли в сарай – там п’яний сусід краде цінні речі.

Картоплю і капусту. Треба ж, як збіглося! Ще минув час, а бабуся знову говорить: «Нехай Ринат не їде в місто! Машина розіб’ється! ». Довірливі простаки послухали свою ненормальну стареньку і Рината-сина в місто не пустили .

Друг розбився сильно. А Ринат взагалі б убився, якби сидів поруч. Ось воно як! Потім бабуся ще багато всього говорила, хоча нічого не міркувала, не пам’ятала, не бачила і ложку до рота не могла донести.

І потім стала марити, щоб їй купили лотерейний квиток. Сидить і випрошує лотерейний квиток. Батько сімейства з’їздив в велике село і купив. І що б ви думали?

Вони виграла багато грошей!Купу грошей!

Прості люди про гроші не розповідають, просто кажуть: «купа!».

Ось так! А бабусі купили новий халат, пряників і багато всього хорошого. Так, ще покривало красиве – ну і що, що вона не бачить очима? Вона чимось іншим бачить!

Нехай буде красиве все. І всі її люблять. Хоча вона постійно марить і все забуває. І не може сама їсти і до туалету дійти. Але вона добре посміхається. І сидить на красивому покривалі в чистому халаті і ошатній хустці, немов лялечка.

Перебирає чотки і щось таке говорить тонким голосом добре. І хитає головою …

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!