Говоріть ці фрази частіше – вони допоможуть налагодити спілкування з дитиною

Говоріть ці фрази частіше – вони допоможуть налагодити спілкування з дитиною

 

Розуміння криється в дрібницях. Говоріть ці слова частіше і від щирого серця – і результат не змусить себе чекати.

Спілкуватися з власною дитиною часом буває неймовірно складно і у нас опускаються руки, коли ми не можемо домовитися або домогтися бажаної поведінки. Які слова допоможуть налагодити діалог?

1.«Я бачу, що ти роздратований, розлючений, засмучений» – така констатація дає дитині зрозуміти, що його стан відмічено вами і не засуджується. Усвідомивши це, він зможе розповісти про свої тривоги і проблеми.
2.«Я б на твоєму місці дуже засмутилася» – припущення про те, які емоції могла пережити дитина в даній ситуації, допоможе і вам стати на його місце, і малюкові усвідомити, що його поведінка – нормальна,ви би відчували те саме.
3.«Ти відчуваєш злість, тобі хочеться плакати» – ця фраза в позитивній формі допоможе дитині усвідомити емоції, які володіють ним на даний момент. Часто малюкові і правда незрозумілі власні почуття і їх обговорювання добре знімає тривогу і напругу.

4.«Я засмучена тим-то і тим-то» – пояснивши дитині, що у вас неприємності на роботі або погане самопочуття, ви даєте йому зрозуміти, що ваше роздратування не пов’язане безпосередньо з ним.
5.«Дай мені десять хвилин побути на самоті, це мене заспокоює» – попросивши час на перепочинок, ви і собі забезпечите відпочинок, і дозволите дитині зрозуміти, що кожна людина має право на поганий настрій. А заодно покажете, як вести себе в таких ситуаціях.
6.«Мені цікаво, як ти зробив це» – щира увага до справ малюка подарує йому відчуття значущості, він обов’язково поспішить поділитися з вами всім, що знає і вміє.
7.«Як думаєш, чому це сталося?» – таке питання допоможе вам разом знайти причину події, а для дитини буде ще й корисним досвідом розвитку причинно-наслідкових зв’язків.
8.«Що нам робити далі?» – це питання покаже малюку, що він не залишився один на один з проблемою. Тим більше, якщо мама згодна співпрацювати.
9.«Чому це важливо?» – питання, що дозволяє аналізувати почуття і поведінку інших людей. Чому бабусі важливо, щоб ми приїжджали кожні вихідні? Чому татові важливо відпочивати після роботи в тиші? Чому братикові важливо показати нам свій малюнок? Всі ці питання розвивають чуйність у дитини.
10.«Давай домовимося» – це запрошення створити якусь загальну таємницю, справа, про яку знаєте лише ви двоє. Зумійте зацікавити дитину і чітко визначте предмет і правила договору. Так ваші шанси на його дотримання значно збільшаться.
11.«Допоможи мені, будь ласка» – діти дуже люблять допомагати, і ваше прохання автоматично ставить їх на сходинку вище вас. З вдячністю приймайте допомогу дитини, навіть якщо це не зовсім те, чого ви очікували.
12.«Я тебе люблю» – для цих слів не потрібен привід. Просто говоріть їх частіше, а заодно обіймайте і цілуйте.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!