Мудра притча розповість людям про те, яким все повинно бути!

Мудра притча розповість людям про те, яким все повинно бути!

Цю притчу придумали дуже давно, але вона до цих пір не втратила своєї актуальності. А адже життя людини не сильно змінилося в цілому за останні століття. І ця притча – цьому доказ!

“Зібрав Бог всіх тварин і вирішив кожному його вік відміряти. Першим покликав людину: «Ти, чоловіче – істота не велика, так що тобі 20 років життя даю». «Мало …» – подумав чоловік, але з Богом сперечатися не став і тихенько відійшов в сторону.

А Бог тим часом покликав коня: «Тобі, кінь, 40 років життя призначаю – ти тварюка велика, тобі і жити довше. Але кінь почав благати: «Помилуй, Боже! 40 років з ярмом на шиї ходити, за собою плуг та віз тягати, та ще й батогом отримувати! Мені і 20 вистачить … Віддай решту людині, йому потрібніше ».

Бог дав добро і покликав корову. На тій же підставі, що і коню, дав їй 40 років життя. Але корова відмовилася: «Не приведи, Боже! 40 років за вим’я мене смикати будуть! Мені і 20 вистачить, а решту життя віддай людині, йому вони потрібніші ». Погодився Бог.

Покликав собаку: «Тобі, собако, 30 років призначаю!» А собака: «Господи, помилуй! Ну куди мені 30 років на ланцюгу сидіти, гавкати на кожного та кістка гризти … Давай мені 15, а решта людині віддай ».

А Богу що? Віддав ще 15 років людині, покликав кота і запропонував йому 20 років життя. Але кіт подумав: як це 20 років мишей їсти, та й відмовився від 10 років життя – теж подарував їх людині.

З тих пір так і живе людина … На початку 20 років свої проживає – турбот і горя не знає. Потім настають 20 років кінських: працює людина як кінь, тягне на собі віз – робота, будинок, сім’я … Наступні 20 років – ті, що корова подарувала: «доять» людину діти, онуки … Хто на дачу, хто на машину … А потім собачі 15 років живе: вдома сидить, будинок стереже, за онуками доглядає та на вулицю поглядає. А приходять котячі роки, тут вже як пощастить … Можуть, як кота по голові погладити, а можуть і під зад ногою штовхнути ”

 

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!