Ми з тобою однієї крові: як допомогти своїм дітям стати кращими друзями

Ми з тобою однієї крові: як допомогти своїм дітям стати кращими друзями

«Запас хороших вражень»
Психотерапевт доктор Готтман  каже, що для того, щоб перекрити один негативний момент, людям потрібно пережити разом 6-7 позитивних моментів. Так працює наша психіка.

Таким чином, якщо ваші діти посварилися, їм потрібно допомогти отримати якомога більше задоволення від спільної діяльності. Але якщо ваші діти б’ються 6 раз за день – невже їм потрібно створити 36 позитивних ситуацій?  Насправді, усмішка теж вважається позитивним взаємодією.

А ось ще кілька підказок:

зближуйте
Помічайте і вітайте всі види діяльності, які об’єднують ваших дітей. Дані досліджень говорять, що найбільш зближують дітей ті заняття, які подобаються їм обом. Іноді буває складно знайти ці заняття, особливо, якщо різниця у віці або в інтересах – велика. Але якщо, наприклад, сестричка хоче грати в магазин, а братик – в космонавтів, то ви можете підказати їм гру в магазин на Місяці. А може бути, їм обом подобається малювати або грати в ресторан? Спробуйте запропонувати їм хоча б одне заняття в день, яке подобається їм обом.

Не завершуйте
Не завершуйте їх захоплюючої гри. Ви пам’ятаєте, як говорили: «Не буди сплячу дитину», перефразируйте це в «Не чіпай дитину, яка спокійно грає».  Якщо ваші хлопці грають – підіть на навшпиньки, якщо на те немає дуже важливої причини.

«Ендорфіни пішли»
Використовуйте гормони щастя для зміцнення зв’язку між вашими дітьми. Нехай вони сміються, грають на свіжому повітрі, танцюють, співають, перевертають будинок догори ногами.

час 
Запропонуйте традицію «особливого часу» вашим дітям. Призначте 10 хвилин в день, які вони повинні проводити разом. Це особливо актуально, якщо між вашими дітьми дуже велика різниця у віці, або якщо один з них набагато менше зацікавлений у взаємодії з іншими. Таким чином ви вводите час, проведений разом, в звичайний розпорядок дня, і хлопці звикають один до одного.

 включайтеся
Якщо діти посварилися, запропонуйте щось, що їм сподобається робити разом з вами: готувати печиво або танцювати, або дивитися мультики.

добраніч
Завжди намагайтеся зробити так, щоб діти побажали один одному на добраніч і сказали один одному: «Я тебе люблю». У деяких сім’ях старші діти читають молодшим перед сном, це теж магічний ритуал.

Жаліти і підтримувати
Формуйте у дітей звичку жаліти один одного: якщо хтось вдарився або поранився, нехай все кидають гру і допомагають тому, кому погано .  Доручіть одному з дітей принести лід або пластир або допомагати вам доглядати за іншим. Нехай це навіть буде той з дітей, хто ненавмисно / спеціально і став причиною травми – так він відчує, що він може виправити те, що зробив, і що ніхто його не звинувачує.

загальні доручення
Давайте їм загальні доручення: «Постарайтеся разом зібратися так, щоб ми вийшли з дому о 8.00. Чи згодні? Ось і молодці, відмінна команда! » Діти можуть також працювати разом над яким-небудь проектом: помити машину і заробити кишенькові гроші, організувати свято або спланувати пікнік. Фаза планування – дуже важлива, вона об’єднує навіть більше, ніж фаза реалізації.

Робота над проблемами
Допомагайте дітям працювати з конфліктами так, щоб ніхто не мав рації. Конфлікт – частина людських відносин, а дітям ще треба вчитися, як керувати сильними емоціями. Тому сварки і бійки між дітьми в одній родині – досить очікуване явище. Ми, як батьки, повинні утриматися від того, щоб стати на чийсь бік, тому що це підживлює суперництво . Потрібно навчити дітей вирішувати конфлікти мирно, шукати взаємовигідні рішення, висловлювати власні потреби, не атакуючи інших людей.

І, звичайно, для того, щоб ваші діти дружили, вам самим потрібно побудувати міцні відносини з кожною дитиною, – так кожна дитина знатиме: неважливо, що отримує брат / сестра – у батьків досить любові і для нього.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!