Наскільки важливо бути інтелігентним

Наскільки важливо бути інтелігентним

– Багато хто думає: інтелігентна людина – це та, який багато читала, отримала гарну освіту (і навіть переважно гуманітарний), багато подорожував, знає кілька мов.

А тим часом можна мати все це і бути неінтелігентною, і можна нічим цим не володіти значною мірою, а бути все-таки внутрішньо інтелігентною людиною.

Інтелігентність не тільки в знаннях, а в здібностях до розуміння іншого. Вона проявляється в тисячі і тисячі дрібниць: в умінні шанобливо сперечатися, поводитися скромно за столом, в умінні непомітно (саме непомітно) допомогти іншому, берегти природу, не смітити навколо себе – не смітити недопалками чи лайкою, дурними ідеями (це теж сміття, і ще й яке!).

Я знав російською Півночі селян, які були по-справжньому інтелігентні. Вони дотримувалися дивовижну чистоту в своїх будинках, вміли цінувати хороші пісні, вміли розповідати «бувальщину» (тобто те, що сталося з ними або іншими), жили впорядкованим побутом, були гостинні і привітні, з розумінням ставилися і до чужого горя, і до чужої радості.

Інтелігентність – це здатність до розуміння, до сприйняття, це терпиме ставлення до світу і до людей.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!