Навчіть дитину відстоювати свою думку

Навчіть дитину відстоювати свою думку

Дуже неприємною частиною життя наших дітей є конфлікти з однолітками. Вихід є – навчити дитину розуміти розбіжності і те, як ефективно з ними справлятися. Ми дуже часто боїмося втручатися в конфлікти, що виникли поруч і навколо наших дітей.

Діти повинні вчитися вирішувати проблеми самостійно, це дуже важливе життєве правило, але все ж іноді потрібно зупинити їх, щоб ситуація не зайшла занадто далеко. Чи допоможе участь дорослого в конфлікті вирішити всі розбіжності або тільки посилить протиріччя між дітьми?

Маленькі діти, які не люблять сперечатися або суперечити іншим, дуже часто стають об’єктом уваги задир. Вони «винагороджують» дії хулігана, погоджуючись з його глузуваннями, якими б вони не були. Ваша дитина повинна навчитися стояти на тому, у що він вірить, на тому, що він любить, що йому подобається. Це дуже важливе в житті вміння.

Ви можете допомогти вашим дітям різними способами, наприклад: просто поговоривши з дітьми про їхні проблеми, дозволивши їм самим відкрито у всьому розібратися у вашій присутності.

Потрібно навчити дитину бути більш впевненою у поведінці з іншими. Це йому дуже стане в нагоді в майбутньому. Батьки можуть дуже добре в цьому допомогти, показавши на різних прикладах, ситуаціях, а також встановивши деякі рамки поведінки.

Якщо ви дасте дитині шанс самій приймати деякі рішення, це може сильно вплинути на те, як він буде вести себе з іншими дітьми. Якщо ви дозволите дитині самій вибирати, що  одягнути, і що їсти в певний час доби, то це дасть їй відчуття самостійності і відповідальності, що дуже важливо в житті дитини.

Найголовніше – переконатися, що діти відчувають себе нормально і комфортно в компанії один одного, що вони не принижують один одного, і що ваша дитина зайвий раз не проявляє своїх почуттів. Покажіть дитині всю свою любов, поясніть йому, що, навіть якщо над знущаються або потішаються в класі, це не означає, що вона самотня і що з нею ніхто не захоче гратися.

З іншого боку, необхідно постаратися пояснити тим дітям, хто над нею потішається, як це, коли над тобою знущаються, довести їм, що це не потрібно. Це може стати чудовою можливістю для дітей, щоб подружитися і стати хорошими друзями в майбутньому.

Чим більше у дітей можливості поговорити і висловити свої емоції і почуття, чим більше вони впевнені в собі і своїх переконаннях, тим менша вірогідність того, що над ними будуть знущатися. Потрібно навчити дитину відстоювати свою думку.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!