«Не намагайтеся змінити тих, хто не хоче змінюватися»

«Не намагайтеся змінити тих, хто не хоче змінюватися»

На перший погляд, захищати близьких від неприємностей абсолютно розумно і правильно. На жаль, нерідко виявляється, що вони не хочуть, щоб їм допомагали. Не всі люди хочуть мінятися і це їх право. Як би сильно ви не хотіли допомогти, ви не можете змусити людей змінитися, не можете вирішити їх проблеми за них. Навіть якщо ви щиро бажаєте їм найкращого і у вас є хороша ідея, як можна допомогти.

Важливо зрозуміти, на яку частину проблеми ви можете вплинути. Більшість усвідомлюють, що не здатні контролювати інших або вирішувати їх проблеми. Але іноді ми все одно помилково намагаємося щось виправити або змінити, не розуміючи, на кому насправді лежить відповідальність за проблему. Наше щире бажання допомогти, захистити, бути героєм затуманює наш розум.

Нерідко ми впевнені, що знаємо, як краще, і намагаємося нав’язати свої ідеї іншим, незалежно від того, хочуть вони цього чи ні. Ми вважаємо, що будь-які проблеми, які нас зачіпають, вирішувати повинні ми. Це помилка призводить до того, що ми починаємо безуспішно намагатися контролювати те, що нам насправді непідконтрольно.

Потрібно визначити, на що ми можемо вплинути, яку частину проблеми можемо вирішити, і почати займатися цим
Наприклад, ваш чоловік або дружина не може або не хоче знайти роботу, або ваша дитина-підліток почав курити. Ці проблеми зачіпають і вас, але це зовсім не означає, що ви повинні займатися їх вирішенням. Ви не зможете знайти роботу для чоловіка або дружини або змусити підлітка кинути палити. Але якщо безробіття чоловіка або дружини залишила вас в боргах і вас через це мучить тривога – ось з цими проблемами ви можете щось зробити.

Зрозумівши, що наша відповідальність обмежена і ми не можемо вирішувати проблеми інших людей за них, ми зовсім не повинні вважати себе безсилими і безпорадними. Зовсім навпаки, це дозволяє нам направити енергію в потрібне русло: визначити, на що ми можемо вплинути, яку частину проблеми можемо вирішити, і почати займатися цим.

Чому спроби вирішувати чужі проблеми приносять більше шкоди, ніж користі?
Намагаючись допомогти так, як нам здається правильним, ми можемо мимоволі створити цілу купу свіжих проблем. Я часто шкодую, що не можу вирішувати чужі проблеми. Але коли я намагаюся, це завжди погано закінчується – я починаю розмовляти начальницьким тоном, даю поради і зображую з себе всезнайка.

Іноді ми дійсно можемо допомогти
Звичайно, бувають ситуації, коли ми можемо і повинні допомагати іншим. Але важливо вміти відрізнити ситуації, коли допомога необхідна, від тих, в яких людина здатна впоратися самостійно.

Якщо хтось не хоче вашої допомоги або порад, краще промовчати. Іноді найкраща порада – це її відсутність
Не менш важливо упевнитися, що вашу допомогу готові прийняти. Перед тим як комусь допомагати, запитайте себе: «Чи хоче ця людина моєї допомоги?» Якщо ви не впевнені, запитайте його або її прямо.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!