Ні в якому разі не ображайте дитини!

Ні в якому разі не ображайте дитини!

Напевно в житті Ви сердилися на свою дитину. Чи говорили Ви слова, які могли бути дуже ранящими і образливими?

Правда в тому, що в гарячій суперечці всі ми часто вимовляємо деякі речі, які навіть не маємо на увазі. Але, коли ви говорите дитині саме такі слова, це може стати для нього великим потрясінням.

1. Слово може поранити. Припустимо, ви боретеся з вашим братом або сестрою. Один виграє іншого і перш ніж це станеться, ви називаєте вашого брата чи сестру нехорошим словом і стрімголов вилітаєте з кімнати. Це дуже поширене, чи не так? Після цього брат з сестрою борються, і рано чи пізно ви обидва переживаєте через це.

Тепер змінимо картину і уявімо, що замість того, що ви боретеся з братом або сестрою, ви боритеся зі своєю дитиною. Хтось виграє і це найгірше слово адресоване вашій дитині. Подумайте, чи не залишить це довготривалий емоційний шрам в душі дитини? Здогадайтеся.

2. Ваше переконання може справити враження. Все, що ви скажете вашій дитині щодо його особистості, характеру і інтелекту, вплине на погляди дитини. Якщо ви назвете вашу дитину дурною, то він дійсно подумає, що він дурний. Якщо ви скажете їй, що вона неосвічена, вона дійсно подумає, що вона неосвічена. Збиток від цього може і не видно зовні, але всередині характеру дитини ви як би сієте насіння власного сумніву і низької самоповаги.

Природа людини така, що дитина бачить в своїх батьках наставника. Якщо той з батьків постійно критикує дитину, він може страждати через це. Чи означає це, що ви повинні оспівувати похвалу дитині, якщо він зробив щось не так? Абсолютно ні! Але пам’ятайте: неважливо, що ви говорите – важливо, як ви це говорите.

3. Емоційні вибухи не навчать правильному спілкуванню або самоконтролю. Ви можете сказати вашій дитині, що ви розчаровані в його поведінці без вживання брутальних слів, які образять його як особистість.

Якщо ви розсердилися на вашу дитину, не дайте поганому слову вирватися назовні, не усвідомивши, як це буде звучати, коли він або вона почує це. Якщо це звучить як особиста атака, то задумайтеся знову, якими шляхами ви досягаєте цього, і висловив по-іншому. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина росла, знаючи, як спілкуватися належним чином і показувати розчарування чи невдоволення, ви повинні стати найкращим прикладом для цього.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!