Ніколи не говори: «Вибач» за ці 12 речей

Ніколи не говори: «Вибач» за ці 12 речей

 

За ці речі ніколи не варто вибачатися!

Іноді здається, що наш світ просто переповнений людьми, що обожнюють критикувати оточуючих, а у деяких це заняття і зовсім займає більшу частину вільного часу. Однак ви зовсім не зобов’язані довіряти контроль над своїм життям цим людям. Ви нікому не зобов’язані пояснювати і виправдовуватися за свій стиль життя, прийняті рішення або, наприклад, те, з ким ви вирішили провести залишок життя.

І якщо, незважаючи на всі життєві перипетії, ви щасливі, і вам подобається жити так, як живеться … що ж, цього достатньо. Коли ви живете у відповідності зі своїми переконаннями, і не заважаєте це робити оточуючим, вам просто-напросто нема чого соромитися, і нема за що вибачатися. У навколишніх вас людей немає права вказувати вам, як жити, і ви не повинні вибачатися за те, що ви живете не так, як їм би того хотілося.

Так-так, ніколи і ні в якому разі не вибачайтеся за те, що ви …

1. Ставите свої інтереси на перше місце.
Ми не знаємо чому, але в сучасному світі повністю зрозуміле і цілком нормальне прагнення людей в першу чергу думати про власне щастя вже давно вважається егоїстичною, самозакоханою і якоюсь «неправильною» ідеєю. Але насправді лише ми можемо зрозуміти в повній мірі, що і як може зробити нас щасливими – так що це лише логічно, якщо ми ставимо свої інтереси і своє щастя на перше місце, хіба ні?

Так що якщо ви взяли своє життя у власні руки, не чекаючи, поки хтось розповість вам, як правильно жити, ви вже зробили перший крок до отримання щастя і реалізації всього свого потенціалу. Всі ми несемо повну відповідальність за те, як проживаємо своє життя, і лише ставлячи свої інтереси і своє щастя на перше місце в списку пріоритетів, ми можемо в кінцевому підсумку дозволити собі хоча б спробувати допомогти тим, хто цього потребує. Адже, в кінці-кінців, як ми можемо допомогти іншим, якщо не здатні допомогти самим собі?

2. Добиватися своєї мрії.
Якщо ви хочете добитися більшого, ніж у вас є зараз, і вирватися з теперішнього оточення, це не робить вас невдячним, поганим, або, скажімо, зарозумілою людиною. Ні, це робить вас амбітним. Це означає, що у вас є цілі, є мрії, і ви хочете добитися їх, поки можете. Це означає, що ви не згодні задовольнятися меншим, ніж те, на що ви здатні. Навколишні можуть скільки завгодно вважати вас жалюгідним мрійником з головою в хмарах, раз по раз повторюючи вам, що так ви ніколи нічого не доб’єтеся, але що вам до їх думки?

До того ж ви цілком можете одночасно і бути вдячними за те, що у вас є, і прагнути досягти більшого, так що не соромтеся того, що у вас є мрія, і нехай вона буде як завгодно великою. Ідіть до неї, вірячи в себе всім своїм серцем, і на цьому шляху всесвіт може здивувати вас так, як ви і не мріяли.

3. Знаходьте час на себе і свої інтереси.
У сучасному світі з його шаленим темпом життя дуже багато з нас проводять стільки часу, піклуючись про інших і задовольняючи їх потреби, що забувають про власні. Однак … якщо ми не будемо навіть намагатися наповнити водою власну чашу, як можна очікувати, що ми зможемо напоїти інших?

Турбота про себе – це не егоїзм, це важливо для нашого фізичного і душевного здоров’я. І тому ніколи не вибачайтеся за те, що вам довелося відхилити чиєсь запрошення, або відповісти відмовою на прохання про допомогу, щоб зайнятися собою. Неважливо, як саме ви це робите, але будь це кругосвітня подорож, поїздка на природу, або просто вечір в спа-салоні, це не те, чого варто соромитися, або за що варто вибачатися. Приділіть собі трохи часу – ви гідні цього нітрохи не менше оточуючих.

4. Знайомитеся і зустрічаєтеся з людьми, які вам подобаються.
Ніхто не має права вирішувати за вас, з ким вам дружити, зустрічатися, і вже тим більше – з ким заводити романтичні відносини. Лише ви здатні визначити, чи подобаються вам дівчинки, хлопчики, або і ті, і інші. Ви, і тільки ви, так що не дозволяйте нікому соромити вас за зроблений вами вибір. У вас є право заводити романтичні стосунки із тими людьми, з якими ви захочете, і крапка – аби ви дійсно любили цю людину. Всі ми люди, і кожен з нас гідний любові – ну а якщо хтось вважає що ви робите неправильно, самостійно розпоряджаючись своїм любовним життям, або що вашим партнером повинен бути він (неважливо, що ви самі думаєте з цього приводу), то ця людина просто не заслуговує місця у вашому житті – ніякого.

5.Виражаєте свої емоції.
На жаль, сучасне суспільство привчило нас соромитися в тому числі і практично будь-якого відкритого вираження наших почуттів. Нам вселяють, що більшу частину часу ми повинні вести себе, як біоробот, виконуючи все, що від нас вимагається, ні словом, ні вчинками не виказуючи, що ми при цьому відчуваємо. Не дозволяйте нікому переконати вас в тому, що почуття – це щось ганебне, і їх варто завжди тримати в собі. Звичайно, бувають і випадки, коли все-таки краще промовчати (наприклад, не варто грубіянити начальству і клієнтам лише тому, що у вас поганий настрій), але в загальному і цілому це нормально. Якщо ви відкриті для світу в суспільстві, люди якого відчувають себе некомфортно, намагаючись хоч якось висловити те, що вони відчувають, то це аж ніяк не означає, що з вами щось не так. Скоріше вже щось «не так» з цим суспільством!Для будь-якої емоції є свій час і місце, але не соромтеся за те, що вони у вас є – і не вибачайтеся за їх відкрите вираження.

6. Заробляєте гроші так, як вам подобається.
Якщо вам подобається те, чим ви займаєтеся, заробляючи на життя, вас влаштовує оплата, і ця робота приносить вам емоційне і ментальне задоволення, ніколи не вибачайтеся за свій кар’єрний вибір. Матеріальний аспект, звичайно, теж важливий, але він не повинен бути визначальним – який сенс заробляти сотні тисяч або мільйони в рік, якщо при цьому ви будете відчувати себе нещасним? Якщо робота приносить вам задоволення, і при цьому дозволяє набити холодильник і оплатити рахунки, то це цілком нормальна робота, і не дозволяйте нікому переконати вас в тому, що це не так.

7. Оптимістичні.
У світі, де ми постійно чуємо з усіх боків поради «очікувати кращого, але готуватися до гіршого», не так-то просто тримати голову високо і дивитися вперед з оптимізмом. Складно, але не неможливо, і це коштує витрачених зусиль – багато вчених і дослідників відзначають в своїх роботах переваги позитивного, оптимістичного образу думок, включаючи зменшення стресу, збільшення тривалості життя, підвищення креативності, і багато, багато іншого.

Дивлячись на цей світ з оптимізмом, ми стаємо більш стійкими і загартованими, з більшою легкістю долаючи всі удари долі. Так що не слухайте тих, що оточують вас песимістів – і не вибачайтеся за те, що не дивитеся на світ крізь темні окуляри!

8. Не соромтеся вашого минулого.
Деякі люди люблять нагадувати оточуючим всі скоєні ними в минулому помилки, але якщо вам не пощастило зустрітися з однією з таких особистостей, пам’ятайте одне – поки вони з єхидними усмішками критикували чужі життя, ви набивали собі гулі на обраному вами шляху, і з кожною з них ставали мудрішими. В кінці нашого життя все, що у нас дійсно залишиться – наш досвід і спогади, так що не дайте нікому змусити вас соромитися власного минулого. Ми вчимося на своїх помилках, і наше минуле зовсім не обов’язково визначає те, ким ми є зараз.

9. їсте те, що хочете.
Люди люблять читати проповіді оточуючим, в тому числі і про те, що їм потрібно їсти, щоб відчувати себе на всі сто відсотків. Це нормально, але не забувайте про те, що ваше тіло – це перш за все ваша справа. Точно так же, як вам не варто в ультимативному порядку вимагати від людей, щоб вони щось їли або не їли, ви не зобов’язані вислуховувати подібне від інших. Все, від веганів до любителів м’яса, чомусь вважають, що лише вони знають ідеальний раціон харчування для всіх і кожного, але насправді лише ви можете визначити, що для вас правильно і допустимо. Ви, і ніхто інший.

10. Намагаєтеся досягти більшого в цьому житті.
Як ми вже згадували вище, якщо ви хочете домогтися чогось більшого в цьому житті, це цілком нормально. Не дозволяйте людям,які  все життя прожили в одному і тому ж місці і пропрацювали на сірій і нудній роботі переконати вас в тому, що бажання додати в ваше життя більше фарб, і реалізувати весь свій потенціал – це щось ганебне, за що варто вибачатися. Не тим людям, девізом яких все життя були слова «Не висовуйся, а то як би чого не вийшло», визначати ваші прагнення і бажання. Ви вже якось впораєтеся з цим самі – так що не вибачайтеся за те, що намагаєтеся виділитися з сірої маси. Прагніть до зірок!

11. Пливе проти течії.
Бувають в цьому світі люди, здатні причепитися до практично будь-якого аспекту чужого життя – та так, що об’єкти причіпок починають соромитися зробленого вибору. Не варто цього робити – просто живіть так, як вам підказує серце, і не звертайте увагу на те, що говорять інші. Пам’ятайте, якщо когось обурює, як і з ким ви живете (хоча це його абсолютно не стосується), в ньому цілком може говорити заздрість. Часом оточуючі нас люди настільки незадоволені своїм життям, що намагаються облити брудом когось ще в надії, що підрізавши комусь крила, зроблять більш стерпним власне безкриле існування.

12. Маєте свою думку.
Цілком можна поважати людину, навіть якщо ви з нею не згодні. І навіть в процесі суперечки і дискусії можна бути ввічливим і шанобливим. Якщо у вас є своя думка, не соромтеся її відстоювати, навіть якщо воно не збігається з думкою оточуючих вас людей. Якщо ми будемо завжди тримати свої думки при собі, світ ніколи не зміниться, адже часто кращі ідеї народжуються із зіткненням різних думок і точок зору.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!