Ох, вже ця звичка гризти нігті і як з нею боротися

Ох, вже ця звичка гризти нігті і як з нею боротися

Що можуть зробити батьки і як вони можуть допомогти малюкові, який постійно гризе нігті? Дитячі неврологи і психологи вважають, що дитина починає гризти нігті, якщо у нього виникають якісь проблеми. Це можуть бути проблеми з батьками, однолітками, проблеми, пов’язані з навчанням в школі. Дитині потрібна допомога у вирішенні цих проблем.

Чому дитина починає гризти нігті
Ця звичка з’являється у дітей приблизно у віці трьох-чотирьох років, коли вони починають активно контактувати з навколишнім світом і з однолітками. У цьому віці багато дітей починають відвідувати дитячий сад, що, безумовно, є стресом для дитини.

Всі діти переносять стреси по-різному, одна дитина швидко входить в колектив, для іншого ж це стає нерозв’язною проблемою. І тоді дитина починає гризти нігті – це дає йому відчуття зайнятості, відходу від навколишньої дійсності, а значить, і захищеності.

Тому вирішити проблему тільки за допомогою заборон не вийде, необхідно допомогти дитині адаптуватися в навколишньому світі. Одночасно можна створювати негативний рефлекс на звичку гризти нігті. Якщо не зробити цього в дитинстві, звичка перейде до дорослої людини і може чинити негативний вплив, як на особисте життя, так і на кар’єру, адже багатьом людям вона здасться огидною.

рекомендації психолога

Як відучити гризти нігті дитину – батьки часто губляться і не знають, що робити. Психологи, перш за все, рекомендують ні в якому разі не лаяти дитину – це може тільки погіршити становище. Перш за все, необхідно довірливо поговорити з дитиною, з’ясувати, що його лякає, чому у нього виникають ті чи інші проблеми. Обговорення проблем, спільне їхнє рішення вже значно полегшить стан дитини.

Дуже добре зближують батьків і дітей будь-які спільні заняття: прогулянки, настільні та рухливі ігри, рукоділля, конструювання, малювання, ліплення, читання цікавих книжок, перегляд мультфільмів з подальшим обговоренням, спів і так далі. Для дітей старшого дошкільного і шкільного віку підійдуть заняття спортом – вони прекрасно знімають напругу і зміцнюють нервову систему.
Якщо дитина почала гризти нігті, це повинно стати сигналом для батьків про те, що його потрібно захистити від стресів і підвищених нервових навантажень. Дитина не повинна бачити сварок батьків, п’яних компаній і так далі.

Уже в 5-6 років дитині можна розповісти про те, якої шкоди може завдати йому звичка гризти нігті. Можна розповісти, що під нігтями накопичується бруд, мікроби, яйця гельмінтів і все це потрапляє до нього в рот і може викликати різні захворювання. Можна розповісти, що іншим дітям зазвичай неприємно дивитися, як гризуть нігті, і вони не завжди хочуть спілкуватися з тими, хто це робить.

Чого не варто робити дорослим, якщо дитина гризе нігті:

– лаяти його за це, забороняти гризти нігті;
– постійно перевіряти і карати;
– говорити, що таку дитину ніхто не буде любити.

Якщо, незважаючи на всі зусилля, дитина продовжує гризти нігті, то варто звернутися до дитячого невролога або психолога.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!