Ось як скарги і негатив шкодять вашому здоров’ю

Ось як скарги і негатив шкодять вашому здоров’ю

Чому ми скаржимося? В першу чергу, звичайно, щоб дати волю емоціям. Поскаржившись іншій людині, ми випускаємо пар, який накопичився всередині, і відчуваємо короткочасне

полегшення.

Але дослідження показують, що такий спосіб «розрядки» має кілька серйозних недоліків. Наприклад, вираз негативу разом з тимчасовим поліпшенням настрою «заражає» людину звичкою скаржитися. А що говорити про тих, кому він скаржиться, на кого вихлюпує ці «емоційні помиї»? Насправді цей виплеск негативу схожий на випускання газів на емоційному рівні. Тому що в будь-якому випадку повітря навколо буде зіпсовано.

Не буде перебільшенням сказати, що всі скарги негативно позначаються на розумовій діяльності. Коли ми скаржимося, наше тіло вивільняє кортизол – гормон стресу.

Кортизол змушує працювати організм в режимі «бий або біжи», направляючи кров, енергію і кисень лише на ті органи і системи, які важливі для виживання «тут і зараз».

Але що ми можемо зробити, щоб перестати скаржитися?

Почніть культивувати в собі стан подяки.

Це означає, що коли у нас з’являється бажання поскаржитися на щось, варто відразу ж переключити увагу на ті речі, за які ми відчуваємо вдячність. Споглядаючи свою подяку, ми не просто здійснюємо правильний вчинок, але і тим самим знижуємо рівень кортизолу в організмі приблизно на 20%.

Згідно з дослідженнями, проведеними Каліфорнійським університетом, у людей, які щодня працюють над тим, щоб культивувати стан подяки, краще настрій, вони більш енергійні і менше турбуються.

Таким чином, кожен раз, коли у нас з’являються песимістичні або негативні думки, варто використовувати це як сигнал для перебудови на позитивне мислення. Згодом такі позитивні установки стануть частиною нашого способу життя.

Джерело

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!