Впевнені, що ви хоч раз стикалися з відчуттями, які схожі на симптоми ментальних розладів. Розбираємося, коли дійсно потрібно бити на сполох.
Чи потрібно хвилюватися, якщо …

…ви погано спите?
НІ: На роботі був складний день? Переживаєте про ненаписану курсову? Сильні хвилювання нерідко стають причиною порушення сну. Нічні переїдання, до речі, теж. Якщо ви самі можете назвати хоча б одну причину своїх проблем зі сном, то турбуватися, швидше за все, нема про що.

ТАК: Затяжне безсоння жахливо вимотує організм і може бути як самостійним розладом, так і симптомом. Якщо ви вже випробували маску для сну, беруші, лавандову олію, впорядкували режим дня і перестали копатися в телефоні перед сном, але Морфей все одно до вас не приходить, то вихід залишається один – поділитися проблемою з лікарем.

… вам не вистачає повітря і серцю тісно в грудях
НІ: Так трапляється, коли ви дивитеся на того самого хлопця. Це називається закоханість. Це абсолютно нормально.

ТАК: Ви втрачаєте контроль над собою в найнесподіваніших ситуаціях. Іноді безпричинно, іноді при думці про речі, які вас лякають. Здається, що повітря категорично мало, і хочеться вибігти подихати на балкон. Але і це не допомагає. Швидше за все, це панічна атака. Якщо в цей момент до плутаного дихання додається почуття страху, то це може бути ознакою тривожного розладу. З тим і іншим можна і потрібно боротися.

... вам просто хочеться лежати в ліжечку
НІ: Простирадла такі ніжні, а вітер з вікна так приємно шарудить шторами. Хіба це не чудово? Звісно так. І насолоджуватися такими моментами, не бажаючи їх переривати, люблять всі. Просто втомитися і влаштувати собі день в ліжку за переглядом улюбленого серіалу і поїданням ролів – теж ОК. Не забудьте тільки вийти на роботу в понеділок.

ТАК: Вам не хочеться нічого робити, а кожна секунда вашого життя тягнеться болісно довго. Ви просто чекаєте, поки … ви навіть не знаєте що. Але будь-яка думка про справи здається вам недоречною. Та й ніяка інша думка не викликає ентузіазму. Режим тотального «не хочу» може бути прикметою депресії або емоційного вигорання. Краще сходіть до лікаря.
ТАК: Різкі, непередбачувані перепади настрою можуть бути пов’язані з гормональним дисбалансом або з ментальними розладами (прикордонне розлад особистості, шизофренія). Якщо ви (або ваші близькі) помічаєте, що відчуття реальності перестало бути об’єктивним і ви його як би не контролюєте, то це привід здатися фахівця.

… вас всі дратують, і ви цього не приховуєте
НІ: Обурення на адресу людини, який вирішив стати на лівій частині ескалатора і заважає проходу, цілком природно. Головне – не переходити на особистості, а ввічливо попросити його звільнити прохід (стояти позаду і злобно дихати в потилицю не потрібно).

ТАК: Соціальні норми викликають у вас здивування або навіть агресію? Іноді ви неусвідомлено порушуєте правила пристойності? Байдужість до почуттів оточуючих, нездатність нести відповідальність за свої вчинки і презирство до суспільної моралі – це основна прикмета антисоціального розладу. Воно не тільки не дає жити в гармонії з навколишнім світом, а й часто призводить до проблем з законом. Загалом, якщо все дратує вас навіть мирним суботнім днем на прогулянці, і так кожен раз, запишіться на прийом.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!