Погано одягнений чоловік в кафе попросив «підвішеної» кави. Коли я дізнався що це означає, то дуже здивувався!

Погано одягнений чоловік в кафе попросив «підвішеної» кави. Коли я дізнався що це означає, то дуже здивувався!

Кілька років тому я сидів з другом в невеликому затишному кафе неподалік від знаменитого міста Венеція.
Поки ми насолоджувалися неймовірно смачною італійською кавою, в кафе зайшов чоловік. У  офіціанта він попросив дві кави – одну для нього, другу – «на стіну».

Ми почали спостерігати за цією сценою з інтересом і побачили що йому принесли одну чашку кави, в той час як він заплатив за дві.

Коли чоловік вийшов, бармен написав на папірці: «чашка кави». І повісив цей папірець на стіну.

Ми сиділи в кафе довго і помітили ще двох чоловіків, які заплатили за три чашки кави і бармен знову написав уже на іншому папірці «чашка кави» та повісив її на стіну поряд з першою.

Це було щось дивовижне і незрозуміле для нас. Ми закінчили розмову, заплатили  і вийшли.

Кілька днів по тому ми знову опинилися в цьому закладі і насолоджувалися міцною кавою. В цей час бідно одягнений чоловік зайшов в кафе, подивився на стіну і сів до стійки бару. Сівши на стілець він попросив бармена: «Чашку підвішеної кави, будь ласка».

Бармен тут же налив йому чашечку еспресо і незворушно подав як і будь-якому іншому клієнту, побажавши при цьому доброго ранку. Чоловік випив кави, подякував і вийшов, не заплативши ні цента.

В цей самий час бармен зняв один аркуш паперу зі стіни і кинув його у відро для сміття.

Ми були невимовно здивовані. Повага, з якою тут ставляться до незаможних і їхніх потреб зігріла наші душі і змусила очі зволожитися.

Дуже важливо тут те, що людину не змушують принижуватися, випрошуючи то, чого він сам придбати в силу тих чи інших причин не може. Він просто бачить що тут йому можуть подати безкоштовну каву і цю каву подають, виявляючи повагу як і будь-якому клієнту, без різниці заплатив він за цю каву або за неї було заплачено раніше. А клієнти багатші просто так – з гарного настрою, без примусу можуть «підвісити» чашечку кави. І світ стає добрішим і теплішим.

Чудова ідея, яку придумали італійці.

Так я вперше в житті дізнався про «підвішену каву»

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!