Поради психолога тим, кому за 40!

Поради психолога тим, кому за 40!

Шкіра втратила пружність, погіршився стан волосся, все важче зберегти фігуру … Значить, вам вже за 40. Для багатьох людей цей рубіж стає трагедією, так як вони починають втрачати привабливість. До того ж з’являються проблеми зі здоров’ям. Навряд чи повернути молодість вам допоможе молодіжна стрижка. Що ж робити?

Для більшості головною проблемою кризи середнього віку є зміни в зовнішності, що, відповідно, породжує серйозні переживання.

Але, крім в’янення, з’являються й інші не менш, а може бути, і більш важливі проблеми: загострюються хронічні недуги і з’являються нові «болячки». Якщо раніше організм не турбував вас, то тепер ваше тіло нерідко нагадує про себе.

Все частіше ви відчуваєте фізичну втому. Вас мучить безсоння, важко вставати вранці, після роботи ви немов вичавлений лимон, а переїдання і зайва чарка за святковим столом дають про себе знати неприємними симптомами на наступний день … Крім того, запасів енергії вже не вистачає на виконання звичайних побутових справ, вам все рідше хочеться виходити на вулицю, відвідувати друзів.

До того ж нерідко після 40 з’являються гормональні неполадки в організмі, що тягне за собою спад або відсутність сексуального бажання. Виникають проблеми з потенцією у чоловіків, гінекологічні захворювання у жінок.

Все це призводить до кризи в особистих і сімейних відносинах. І в результаті більш здоровий і активний партнер починає шукати когось «на стороні». Недарма останнім часом так багато говорять про «кризу середнього віку» у чоловіків: буває, що навіть самі порядні з них після 40 років кидають дружин-однолітків і одружуються на молоденьких або заводять собі коханок.

Багато людей намагаються залишатися молодими хоча б зовні. Вони одягаються в молодіжному стилі, носять ультрамодні зачіски. Деякі навіть вибирають екстравагантні розваги, наслідуючи молодь. Але, як не старайся, в 40 років виглядати на 25. Що ж робити? Змиритися з тим, що молодість, привабливість і здоров’я йдуть?

Ні в якому разі! Просто потрібно враховувати особливості свого віку і навчитися обходити «підводні камені. Ось кілька рекомендацій.

1. Поставтеся серйозно до свого здоров’я: проведіть повну діагностику. Якщо щось не так, займіться лікуванням. Краще попередити хворобу, ніж боротися з нею!

2. Ніколи не пізно зайнятися спортом, фітнесом або танцями. Ви відразу відчуєте, як у вас піднімається тонус, додаються сили, зникають зайві кілограми. Тіло стане більш пружним, і ви знайдете колишню впевненість. До того ж нове заняття і пов’язані з ним знайомства урізноманітнюють ваше життя.

3. Примусьте себе систематично піклуватися про свою зовнішність. Це в рівній мірі стосується і чоловіків і жінок. Нехай лікар підбере вам відповідну дієту. Адже здорова їжа – запорука не тільки гарної фігури, але і правильної роботи організму. А значить, багато хвороб, вікові і випадкові, будуть обходити вас стороною.

4. Відвідуйте салони краси, стежте за зачіскою, станом волосся і шкіри, робіть манікюр і педикюр, навіть якщо на вулиці зима. Не забувайте і про одяг: наряжайтесь, стежте за своїм стилем. Намагайтеся виглядати так, ніби ви щойно відвідали особистого стиліста.

5. Забудьте сумну фразу «Роки вже не ті …» Це психологічна пастка, в яку потрапляють представники обох статей. Не програмуйте свідомість на те, що наближається старість. Крім віку є чимало інших причин для поганого самопочуття: ритм життя, екологія, напружена робота … І роки тут абсолютно ні при чому.

Ви молоді душею – і це головне. Попереду вас чекає найкраща половина шляху і потрібно бути сильним і здоровим, щоб пройти їх гідно. Займіться собою, і «криза середнього віку» обійде вас стороною.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!