Поради, які допоможуть дитині протистояти чужій агресії

Поради, які допоможуть дитині протистояти чужій агресії

Для того, щоб малюка не кривдили інші діти, зовсім не обов’язково йому бути найспритнішим, сильним або активним. Досвідчені батьки нагадують зовсім про інші правила.
Дитина повинна мати деякі якості, вони звичайно не захистять від всіх хуліганів світу, але зроблять дитину впевненіше, активніше і допоможуть йому протистояти чужій агресії.

 Отже, чому потрібно навчити своє чадо?

1. Не бути жертвою

Якщо людина спочатку демонструє вразливість, готовність бути скривдженим, підкоритися, визнати верховенство іншого – це робить його жертвою. Важливо пояснити дитині, що немає таких речей, які дозволяють одній людині дражнити і ображати іншого. Якщо ти молодше, смішно виглядаєш, погано вчишся, маєш якісь особливості – це не дає право ображати тебе або ставитися зневажливо. Ні в якому разі не треба боятися хуліганів і вважати, що ти не можеш розраховувати на ввічливе ставлення.

2. Звертатися за допомогою
Існує переконання, що всі свої проблеми треба вирішувати без залучення дорослих. Якщо, звичайно, ти не боягуз і не слабак. Але якщо в якійсь ситуації ти не можеш захистити себе – можна і навіть потрібно звернутися до інших. Якщо кривдники перевершують тебе за кількістю або силі, якщо ти не знаєш, як дати відсіч – розкажи того, кому довіряєш. Кожен має право попросити захисту.

3. Не варто реагувати на дражнилки
Прикрий, невдалий жарт, прізвисько – і малюк вже лізе в бійку. Але це не сила, це – слабкість. А сила і впевненість полягають в тому, щоб не реагувати на подібне. Поясніть, що якщо ігнорувати слова кривдника, він куди швидше залишить у спокої.

4. Захищати своє майно
Недозволено безкарно брати чужі речі, а вже тим більше ламати або псувати їх. Розкажіть дитині, що його майно недоторканне, він не зобов’язаний ні з ким ділитися, і має право забрати свою річ або попросити дорослого зробити це.

 5. Потрібно вміти відмовляти

Порушення кордонів буває різним. Дитину можуть не ображати, не дратувати, але при цьому він буде відчувати себе не комфортно – тому що його змушують робити те, що він не хоче. А відмовити з якихось причин не може. Наприклад, боїться уславитися маминим синочком, якщо не втече з уроків. Боягузом – якщо не піде в небезпечне місце. Поганим іншому – якщо не захоче почастувати всю компанію цукерками.

І дітям, і дорослим дуже корисно вміти говорити «ні». Спокійно, ввічливо, не пояснюючи причин. Просто «ні» – тому що не хочеться робити щось.

6. Мати захоплення
Власну цінність допомагає відчути впевненість в собі! І немає кращого способу для цього, ніж досягнення в якійсь сфері. Подивіться, що добре виходить у дитини, і допоможіть йому розвинути цю якість. Танці, шахи, малювання, заняття спортом – не настільки важливо, що саме це буде. Важливо, щоб дитина відчувала себе там комфортно і впевнено.

7. Вправлятися в дотепності
Зброєю може стати гостре слівце! Дотепна відповідь може виставити кривдника дурним, безглуздим або дивним. Вдалий жарт здатен розрядити навіть саму напружену атмосферу, а самоіронія – припинити глузування. Адже якщо ти сам смієшся над собою, тебе складніше образити.

8. Завжди вірити в себе
Демонструйте повагу до дитини, хваліть його і підтримуйте в складних ситуаціях. Нехай малюк знає, що гідний саме такої поваги, що він хороший і любимий.

9. Мати хороших друзів
Завжди добре там, де нас цінують і приймають такими, якими ми є насправді. Друзі підбадьорять, підтримають, а іноді і допоможуть впоратися з кривдниками. Вчіть дитину будувати міцні хороші відносини з людьми, вибирати хороших друзів і, що не менш важливо, самому бути вірним і розуміючим другом.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!