Правила найкращих батьків

Правила найкращих батьків

Абсолютно неможливо вважати себе реалізованою особистістю, якщо ви відбулися професійно, але ваші діти нещасні. Тому, перша і обов’язкова спеціальність, яку необхідно освоїти – це «хороший батько».

1. Станьте хорошим слухачем.
Настільки хорошим, що вашій дитині захочеться вам розповісти все. Використовуйте метод активного слухання, правильно сприймаючи почуття дитини, приймаючи їх. Цей метод повинен стати звичкою для вибудовування хороших і розуміючих взаємовідносин з малюком. Основні правила – уважно вислухайте його сумніви і страхи, не перебиваючи. Переконайтеся, що ви абсолютно налаштовані на його хвилю.

2. Покажіть свою безумовну любов.
Безумовну – значить «без умов». Любити його і слухняного і  в істериці. І чистого і в грязі. І обіймаючого вас, і відразливого. Дуже легко любити новонароджених, які апелюють до кращих почуттів у нас, але так важко любити підлітків, які день у день заперечують все і вся, демонструють показне нехтування і нерозуміння. Не шкодуйте для них доброго слова і турботи.

3. Проводьте якісно час разом.
Дослідження показали, що працюючі мами, які проводять з дитиною якісні 2 години на день відчувають менше почуття провини, ніж матері, які проводять весь день вдома, але не приділяють жодної години виключно дитині. У розкладі повинна бути одна – дві години тільки для вас: ігри, читання книг, прогулянки.

 4. Будьте чесними.
Правила, які ви встановлюєте, часто повинні працювати і в зворотний бік. Якщо, ви, наприклад, говорите «Ми не дивимося телевізор по неділях», то телевізор не дивимося саме МИ, а не тільки дитина. Якщо «ми не їмо фастфуд», то і батьки повинні забути про його існування.

5. Будьте прикладом.
Кажуть, що виховують не правила, а особистий приклад. Діти завжди дивляться на батьків як на перших авторитетів, і керуються моральними нормами, прийнятими в сім’ї. Якщо ви не робите підлостей, не обманюєте; показуєте особистий приклад працьовитості та наполегливості, не переживайте – діти обов’язково повторять це.

6. Будьте терплячими.
Іноді, коли любити стає важко – під час чергової істерики трирічки, або підліткового випаду – використовуйте важливий інструмент – терпіння. Так ви зможете тверезо поглянути на ситуацію, і не допустити сумних наслідків.

7. Поставте себе на місце дитини.
Засуджуйте не саму дитину, а його вчинок або поведінку. Постарайтеся вникнути в його мотивацію і точку зору, «пройдіть його шлях». Це допоможе налагодити правильне спілкування між вами, так як дитина відчує вашу зацікавленість і бажання допомогти.

8. Просто любіть його.
Приймайте дитину такою, якою вона є, не намагайтеся її зробити зручною або правильною. Намагайтеся розкрити її таланти і кращі якості. Підтримуйте і надихайте.

І пам’ятайте, що хороші відносини між дітьми і батьками дорожче, ніж будь-яка престижна посада, визнання і великі гроші.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!