Про що не варто постійно питати свою дитину?

Про що не варто постійно питати свою дитину?

Лідером батьківських питань, коли вони забирають дитину з дитячого садка, є питання  «Як він сьогодні їв?»

Питання часто задається з тривогою в голосі в присутності дитини, який в цей момент на думку деяких батьків повинен відчути провину або гордість в залежності від того, з’їв він сьогодні суп, котлету і кашу … Відповідати мені в таких випадках хотілося цитатами відомого доктора Комаровського: «Дитина краще знає, коли і скільки йому треба їсти» і «Єдині ліки, в 100% випадків, які вирішують проблему виборчого апетиту, – це почуття голоду».

Не питайте: «Що ти сьогодні їв?». Запитайте:   «Що було найцікавішим?»

Так само дуже рекомендую відмовитися від регулярного питання:  «Тебе сьогодні ніхто не ображав?» Сам питання вже містить посилання дитині, що навколишнє середовище дитячого садка вороже і потрібно очікувати, що в будь-який момент можуть образити. Дитина напружується, дитина акцентує свою увагу на «образливих» діях одногрупників, може навіть почати провокувати своєю поведінкою інших дітей, щоб ті його «образили» і було про що розповісти мамі. Адже вона, як завжди, ввечері запитає: «Тебе не кривдили?»

Запитайте краще:  «З ким ти сьогодні грався?»

Лідер батьківських питань, адресованих школяреві:  «Що ти сьогодні отримав?» Очікувана відповідь – перерахування кількості п’ятірок, четвірок, трійок або двійок. Сумно, якщо на цьому діалог закінчиться. Формальний підхід.

Крім відміток, дитина отримує досвід, емоції, враження, посмішки, синці та гулі … Запитайте крім цього:  «Чому ти навчився? Що нового дізнався? Що було найцікавішим? Що найважчим? » І моє улюблене питання:  «А якби прожити день заново, що б ти поміняв?» Так ви не тільки отримаєте більше інформації про дитину, але і навчитеїї аналізувати свої помилки, підводити підсумки.

Ще приклад не самого вдалого чергового питання:  «Як успіхи?»   Цей нешкідливе питання мене саму в дитинстві дуже дратувало. Тому що успішним був не кожен день, а питання народжувало відчуття, що я повинна бути щодня з успіхами … І ще негативний момент: у мене сформувалося внутрішнє переконання, що ділитися можна тільки успіхами. Це зараз я розумію, що ділитися можна і потрібно не тільки досягненнями, а й труднощами, і розчаруваннями. (Але для цього мені знадобилися роки навчання психології і досвід особистої психотерапії) .

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!