Причини, за якими діти ображаються на своїх мам і тат

Причини, за якими діти ображаються на своїх мам і тат

Дитячі психологи стверджують, що головною складовою у вихованні дітей є виховання самих батьків, які повинні навчитися визнавати свої помилки і змінюватися на користь малюка. Часто відбувається так, що незначна сварка або байдужість відкладаються в пам’яті дитини і він таїть образу на батьків все життя. Фахівці закликали мам і тат подивитися на своє ставлення до малюка з боку і виділили основні причини дитячих образ.

Неповага

Багато батьків не звертають увагу на те, що мимоволі відштовхують від себе малюка, який хоче щось розповісти або зробити всупереч їхньому бажанню. Висловлювання «Будеш робити те, що я сказала» або «Не важливо чого хочеш ти» відкладаються в пам’яті дитини на довгі роки.

Самооцінка малюка буде поступово знижуватися і в наступний раз він побоїться озвучити свою ідею мамі чи друзям, вважаючи її нецікавою і непотрібною.

Зрада

Зраду дитина не зможе забути ніколи. Воно може полягати в порушеному батьком обіцянку або в тому, що секрет малюка розповіли іншим людям. Також за зраду діти приймають перевагу інтересів іншої людини. Дорослий може навіть не помітити, що образив малюка, а він, у свою чергу, буде замикатися в собі і накопичувати негативні емоції. В майбутньому така дитина почне робити все на зло батькам, наприклад, прогулювати школу і проводити весь вільний час поза домом.

Байдужість

Вислів «Роби що хочеш, мені все одно» завдасть дитині більшої шкоди, ніж постійні заборони старших. Байдужість з боку батьків може спровокувати серйозну психологічну травму, яку дитина буде відчувати протягом усього майбутнього життя. Психологи закликають батьків цікавитися життям малюка, його захопленнями і настроєм.

Несправедливість

Для дітей важливо, щоб батьки чесно і справедливо судили їх вчинки, проте часто відбувається, що старші засуджують дитину за те, чого він не робив. Недовіра до дітей може мотивувати їх до негативних вчинків, які вони не робили, але за які ними було отримано догану. За прикладом батьків, дитина почне засуджувати вчинки своїх друзів, однокласників і вчителів, при цьому, не наводячи доказів і аргументів.

Обман

Досить часто батьки думають, що обман сприяє успішному вихованню, але забувають, що діти добре відчувають своїх близьких і розуміють, коли їм говорять правду, а коли ні. Фахівці не рекомендують приховувати від дитини навіть сумні або незначні новини, так як малюк все одно дізнається про травмуючу подію і запам’ятає, що його намагалися обдурити.

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!