Психолог розповів про «Правило 3 хвилин», про яке варто знати всім батькам

Психолог розповів про «Правило 3 хвилин», про яке варто знати всім батькам

Психологи кажуть, що існує одне дуже важливе правило в спілкуванні зі своєю дитиною. Його називають «правилом трьох хвилин».

Полягає воно в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою ж радістю, як ви зустрічаєте друга, з яким не бачилися багато років. І неважливо – повернулися ви з півгодинного походу в магазин, прийшли додому з роботи або приїхали з відрядження.

Як правило, все, чим з вами хоче поділитися дитина, він видає в перші хвилини зустрічі. Саме тому так важливо не упустити цей час.
Багато батьків інтуїтивно виконують правило трьох хвилин. Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень його очей, обіймають при зустрічі і кажуть, що скучили. Тоді як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть «пішли» і продовжують базікати по телефону.

Приходячи з роботи, відразу звертайте всю увагу на дитину. Роззувайтеся і біжіть до нього. У вас є кілька хвилин, щоб сісти поруч з ним, розпитати його про минулий день і вислухати відповіді.

А потім вже йдіть є або дивитися новини. Якщо ви не приділите дитині цієї уваги, він буде ходити за вами весь вечір, вимагаючи спілкування, уваги і любові.

Увага: важлива не тривалість спілкування, а емоційна близькість!
Іноді кілька хвилин задушевної бесіди означають для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений разом, якщо думками ви весь час в іншому місці

Дітям дуже потрібне спілкування, потрібен власний життєвий приклад.

Для дорослих досить, щоб діти просто перебували поруч, коли вони клопочуться по дому або йдуть в магазин.

А для дітей під спільним проведенням часу мається на увазі зоровий контакт, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, перестають думати про свої дорослі справи і ні на що не відволікаються.

Звичайно, у батьків не завжди є час пограти з дітьми, але в такі хвилини слід робити тільки те, чого хоче дитина. Не треба пропонувати йому свої варіанти дозвілля. Дитина ніколи не відкриється вам, якщо відчує, що під час спілкування ви думаєте про щось своє.

Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини і дочки подорослішають. Тому не втрачайте часу і починайте будувати довірчі відносини з ними вже зараз!

А правило трьох хвилин допоможе вам в цьому!

Плюсуйся на Мандри!

Якщо Вам подобаються наші новини, будь ласка натисніть на кнопку!